top of page
 • Whatsapp
 • Instagram
 • YouTube
 • Facebook
 • Yazarın fotoğrafıYiğit Alp Okyaylı

Kıbrıs Sık Sorulan SorularSon dönemlerde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden ev almak ile ilgili sık sorulan sorular görülüyor. Kıbrıs'ta ev sahibi olmak herkesin hayali olsa da birçok yatırımcı bu konuda zaman kaybetmeden harekete geçiyor.

Süreçle ilgili yeterli donanıma sahip ajansımız aracılığıyla Kıbrıs'tan ev alma hayalinize kavuşmanızı sağlıyoruz. Merak ettiğiniz soruların cevabını burada bulamazsanız, 7/24 firmamızdan destek alabilirsiniz.


Kuzey Kıbrıs'ta Ev Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Kuzey Kıbrıs'ta ev almak için firmamızın satış bölümü yetkililerine iletişim adreslerinden ulaşabilirsiniz. Bizimle iletişime geçmeniz halinde en kısa sürede sizin için randevu oluşturuyoruz. Satış yetkililerimiz elimizde bulunan Kıbrıs emlak portföyü konusunda sizleri bilgilendiriyor.


Müşteri Portföyünüz Nasıl?

Doğa temalı emlak danışmanı olarak bilinen firmamız, 2018 yılından bu yana birçok proje ve emlak satışında yatırımcılara katkı sunmaya devam ediyor. Yatırım aracı olarak emlak piyasasını tercih eden iş insanları, yerli ve yabancı müşterilerimiz alım-satım portföyümüzde yer alıyor.


Projelerinizi Nasıl Görebilirim?

Toplam 14 projede yer firmamız 80 ev satışıyla yatırımcıların kazanç sağlamasına destek olduk. Projelerde, doğrudan firmalara bağlı en uygun fiyatları sunuyoruz. Projelerimizi görmek ve merak ettikleriniz öğrenmek için müşteri destek hattından bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Yurt Dışında Kalıyorum Projelerinizi Görmek İçin Ne Yapmalıyım?

İstanbul Şişli'de bulunan ofisimizi ziyaret ederek projelerimiz hakkında detaylı olarak bilgilendirme alabilirsiniz. Yurt dışında olan misafirlerimiz için dijital kanallardan projelerimizi katalog halinde sunuyoruz. WhatsApp iletişim numaramızdan ya da online destek bölümünden projelerimizi paylaşıyoruz.Emlak Turu Sonucunda Konut Beğenmeniz Halinde Konut Rezervasyonu Yapabilir Miyim?

Emlak turu sonucunda konut beğenmeniz halinde bir aya kadar bu konutun sizin adınıza rezerve edilmesi için non- refundable depozit ödemesi yapabilirsiniz.

Emlak turuna katılmak için:

 • Konut almaya karar vermiş olmalısınız.

 • Kararınıza etki edecek en fazla 3 kişinin de yanınızda bulunmalı.

 • Finansal olarak bütçenizi ayarlamalısınız.

Tura çıkmadan önce tüm detayları acentemiz ile konuşmanız gerekiyor. Turistik bir tur olmayacağı için hassasiyet göstermenizi rica ediyoruz.


Kuzey Kıbrıs’tan Neden Konut Almalıyız?

Gözde yatırım yerlerinden biri olan Kıbrıs iklimi, sahili, yardımsever ve avrupai insanı ile emlak alım satımında her geçen gün daha da popülerlik kazanıyor. AB üyeliği de sözkonusu olan adada emlak piyasası yatırımcılara büyük kazançlar sağlıyor. Refah ekonomi düzeyi, düşük vergiler ve yatırım kolaylığı da konut alım satımıda yatırımcıların ilgi duymasını sağlıyor.


Yabancıların Kıbrıs’tan Ev Alımı ile İlgili Kurallar / Haklar Nelerdir?

Yabancıların Kıbrıs’tan 3 dönüme kadar arazi ve 1 adet alma hakkı bulunuyor. Fakat daha fazla ev almak isteyen yabancılar çeşitli yollarla mülk sayısını artırabilirler. Bu konuda bilgi ve destek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.


Ev Alımı Sırasında Uygulanan Evin Fiyatı Dışında Vergiler Var Mıdır? Varsa Nelerdir?

Kıbrıs'ta Ev fiyatının dışında ödenen vergiler şu şekildedir:

 • KDV

 • Damla pul ücreti

 • Trafo, altyapı, bağlantı vergisi

 • Tapu devir harcı

Ayrıntılı bilgiyi satış danışmanlarımızdan alabilirsiniz.


Kuzey Kıbrıs’tan Yatırım Yaparsam Hangi Bankalar Üzerinden Çalışabiliriz?

ING BANK, Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Ziraat Bankası, Türkiye Ekonomi Bankası, Faisal İslam Bankası, Halk Bankası, Türk Bankası, Limasol Türk Bankası, Credit West gibi daha birçok bankayla çalışabilirsiniz.


Ev Alırken Vergiler Dışında Herhangi Bir Diğer Masrafım Olacak Mı?

Evinizi aldıktan sonra su ve elektrik aboneliği için işçilik ve depozito masrafınız olabilir. Eğer sayaç varsa sadece abone değişikliği yapmanız gerekecektir.Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne Nasıl Gelebilirim?

Türkiye'deki büyük hava alanlarının hepsinde her gün Kıbrıs'a uçak bulunuyor. Ercan Havalimanı'ndan giriş yapanlar için vize uygulaması bulunmuyor. Güney Kıbrıs Larnaka Havaalanı'ndan girişlerde ise Schengen Vizesi şartı bulunuyor.


Kuzey Kıbrıs’ta Yatırım Yapan Yabancı Vatandaşlar İkamet İzni Alabilirler Mi?

Kuzey Kıbrıs’ta ev alan yabancılar, avukatları aracılığı ile oturum izni alabilirler. Ayrıca diledikleri kadar da ikamet edebilirler.


Kıbrıs’tan Ev Alırsam ve Kıbrıs’ta İkamet Etmek İstemezsem Konutumla İlgili Gelir Elde Etmem Mümkün Mü?

Ajansımız aracılığıyla aldığınız evin değer artışına paralel olarak size her zaman kazanç getireceğini garanti ediyoruz. Bizimle alışveriş yapan müşterilerimize inşaat şirketlerinden kira garantisi de alıyoruz.


Kıbrıs’ta Ev Almak İçin Hangi Prosedür İzlenir?

Şirketimiz sizleri doğru yönlendirmek adına gerekli olan bütün detayları özenle paylaşıyor. Şirket avukatlarımız tarafından hazırlanan kontratları farklı dillerde de düzenleyebiliyoruz. Bazı müşterilerimiz süreci yönetmek adına avukatlarına vekalet vererek bütün prosedürlerin eksiksiz olarak tamamlanmasını sağlıyor.


Konut Satın Almamız Durumunda Garantilerimiz Neler?

Şirketimiz aracılığıyla satın alacağınız konutların 5-10 sene yapı garantisi bulunuyor. Evin yapı malzemesi veya tesisatı ile ilgili sorun olması halinde firmalar gereken hassasiyeti gösteriyor.


Evimin Eşyalanması Konusunda Şirketiniz Bizlere Yardımcı Oluyor Mu?

Şirket olarak satış sonrasında da siz değerli misafirlerimize hizmet vermeye devam ediyoruz. Evinizin eşyalanması adına beyaz eşya ve mobilya paketleri uygun fiyatlarla sunulacaktır. Eğer hazır paketlerden almak istemezseniz ev teslimi sırasında alışveriş turu sunmaktayız.


33 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Ev Yatırımı İçin Muğla Mı? Kıbrıs Mı?

Ev yatırımı için Muğla mı? Kıbrıs mı? Diye merak edenlerin sayısı günden güne artıyor. Kiradan kurtulup kendine satılık ev almak isteyen vat

CommentsOfis Adres

Maldives Homes, Bahçeli, Girne / Kuzey Kıbrıs


İletişim Adres

Logo 1.png
bottom of page