top of page
  • Whatsapp
  • Instagram
  • YouTube
  • Facebook
  • Yazarın fotoğrafıYiğit Alp Okyaylı

Mersin Taşucu-Kıbrıs Feribot Seferleri


Kıbrıs Ulaşım
Kıbrıs Ulaşım

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan vatandaşların ulaşım için kullanabilecekleri alternatif seçeneklerden birisi deniz yoludur. Kıbrıs bir ada olduğundan dolayı Türkiye'deki toprakların birçoğuna deniz yolu ile bağlıdır ve seferler düzenlenir.

Kıbrıs avantajlı yaşam koşullarından birisi olan Taşucu feribot seferleri ile Türkiye'deki birçok şehre ulaşım sağlanır. Türk Cumhuriyeti ibaresini aldığı için Türk vatandaşlarının Kıbrıs'a yolculuk etmeleri oldukça kolaydır. Feribot seferleri yolculuk esnasında en çok kullanılan ulaşım araçlarıdır.

Kıbrıs'a Feribot İle Ulaşım

Türkiye'nin yavru vatanı olarak bilinen Kıbrıs ulaşım açısından da yaşanılabilir yerler arasında bulunur. Kıbrıs'ın doğa harikası yaşamına ayak uydurarak kendisini oraya ait hisseden kişilerin ulaşım araçları olarak feribotları tercih ettikleri bilinir.

Girne, Taşucu, Gazimağusa ve Mersin gibi şehirlerarasında yapılan feribot yolculuğu ile iki kıyı arasında gidip gelebilmek mümkün olur.

Eğlencenin, tarihin ve turizmin bir arada yer aldığı Kıbrıs, misafirlerini en iyi şekilde ağırlamak için gereken tüm etmenleri bünyesinde taşır. Kültürel dokusu ve tarihi sayesinde geniş bir turizm ağına sahip olması ulaşımın nasıl olacağı ile ilgili meraklı soruları akla getirir.

Kıbrıs Deniz Yolu Ulaşımı

Türkiye'de yer alan şehirlerarası deniz yolu taşımacılığı Kıbrıs deniz yolu ulaşımı için de geçerlidir. Türkiye'den Kıbrıs'a geçmek isteyen bir vatandaş Mersin ya da Taşucu feribot seferlerinden birisini tercih edebilir.

Feribot seferleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler seferleri düzenleyen firmaların resmi web adreslerinde yer alır. Aynı şekilde Kıbrıs'tan Türkiye'ye geçmek isteyen vatandaşlar da Gazimağusa ya da Girne üzerinden yapılan feribot seferleri aracılığıyla yolculuk etme imkanına sahip olurlar.


Kıbrıs Taşucu Seferleri
Kıbrıs Taşucu Seferleri

Kıbrıs Girne - Mersin Taşucu Seferleri

Deniz yolu üzerinden Kıbrıs Taşucu seferleri kapsamında feribot yolculuğu yapacak yolcuların günlük sefer saatlerini kontrol etmeleri gerekir. Taşucu kalkış noktası belirlenmekle beraber, Girne üzerine varış yapılır. Unutmamalısınız ki Mersin merkezde Pozcu iskelesinden Gazimağusaya, Mersin Taşucu iskelesinden ise Girneye gidebilirsiniz. Taşucundan Gazimağusaya feribot yoktur. Mersin merkez sahilinden de Gazimağusaya feribot yoktur.

Girne şehri Kıbrıs'ın başkenti seçildiği içim genellikle feribot seferleri bu hat üzerinde tercih edilir. Muhteşem doğası ve eğlence merkezi olması nedeniyle Girne turistlerin daha çok tercih ettikleri bir varış noktasıdır. Ancak ulaşımın sağlanacağı şehre göre Gazimağusa limanından Mersin Merkez limanı arasında feribot seferleri de düzenlenir.

Mersin Merkez - Gazimağusa Feribot Seferleri

Kıbrıs Gazimağusaya deniz yolu üzerinden ulaşım sağlamak isteyen yolcuların Mersin Merkez - Gazimağusa feribot seferleri ile Gazimağusa limanına varabilmeleri mümkümdür. Mersin limanından kalkan feribot Gazimağusa limanına varır. Feribot seferleri ile ilgili güncel bilgiler seferleri yapan denizcilik şirketlerinin resmi web siteleri üzerinden yolcular için yayınlanır. Gazimağusa limanına varan feribot aynı gün tekrar Taşucu limanına geri dönüş yapar.

Kıbrıs'ın yaşam standartlarının yüksek olması ve ev alım gibi işlemlerin rahatlıkla yapılabilmesi gibi birçok faktörden ötürü yerli ve yabancı turistleri kendisine çektiği bilinir.


Taşucu Girne Feribot Seferleri
Taşucu Girne Feribot Seferleri

Mersin Taşucu- Girne Feribot Seferleri

Kıbrıs'a deniz yolu ulaşımı ile seyahat edecek yolcuların Taşucu Girne feribot seferleri ile Girne limanına ulaşmaları mümkündür. Beşparmak gemisi ile haftanın her günü feribot seferi bulunabilir.

Gece geç saatlerde hareket eden gemi Girne limanına ulaşır ve yolcularını indirir. Daha sonrasında Girne limanından yeniden Taşucu limanına gidiş seferi başlar. Feribot iskelelerinde yer alan şubelerden de feribot seferleri ile ilgili bilgi alabilmek mümkündür.

Casino gibi eğlenceli etmenlerin serbest olması nedeni ile Türkiye'den Kıbrıs'a ulaşım sağlayan insan sayısı çok fazladır.

Bu nedenle yolculuk araçları araştırmasına girilir. Türkiye ve Kıbrıs arasında yer alan ulaşım aracı genellikle feribottur.

Araçlı ve araçsız olarak binilen feribotlar yolcu sayısına göre kapasitelindirler. Her gün Taşucu limanından Kıbrıs'a deniz yolu ile ulaşım sağlanır. Feribot seferleri güncel bilgileri deniz yolu şirketi tarafından yolculara duyurulur.İlgili Yazılar

Hepsini Gör

CommentsOfis Adres

Maldives Homes, Bahçeli, Girne / Kuzey Kıbrıs


İletişim Adres

Logo 1.png
bottom of page