top of page
  • Whatsapp
  • Instagram
  • YouTube
  • Facebook
  • Yazarın fotoğrafıYiğit Alp Okyaylı

Mersin Kıbrıs Feribot Kaç TL?


Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyet'i içerisinde yer alan ve burada yaşayan KKTC sakinlerinin ulaşım alanında tercih edebileceği en alternatif yollardan birisi de deniz ulaşımıdır.

Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyet'i bir ada olmasından dolayı, Türkiye üzerinde yer alan şehirlerin birçoğuna deniz ulaşımı ile bağlıdır ve bununla birlikte pek çok deniz seferi imkanı bulunur. Bunlar içerisinde en merak edilenlerden birisi Mersin Kıbrıs feribot kaç TL? Olduğu bilgisidir.

Kıbrıs'taki avantajlı yaşam koşullarından bir tanesi olan Taşucu feribot seferleri ile birlikte Türkiye'de bulunan şehirlere deniz yolu ile ulaşım kolaylıkla sağlanırken, Kuzey Kıbrıs'ta Türkiye Cumhuriyeti ibaresi taşımasından dolayı, Türk vatandaşlarının da Kıbrıs'a özellikle de deniz yolu ile ulaşım sağlaması kolay olmaktadır.

Feribot seferleri deniz yolu ulaşımı gerçekleştirmek adına en çok tercih edilen deniz ulaşımlarından birisidir. Vatandaşlar genellikle en fazla feribot kullanmak adına araştırmalarını Mersin Kıbrıs feribot kaç TL? üzerine yapar.


Kıbrıs'a Feribot İle Ulaşım Nasıldır?

Türkiye'de yavru vatan olarak tanınan ve bilinen Kıbrıs, Türk'ler için ulaşım açısından da kolay ulaşılabilen ve yaşanabilecek yerler arasında yer alır. Tam bir doğa harikası olarak bilinen Kıbrıs'taki bu yaşama ayak uyduran kişilerin ulaşım araçları içerisinde genellikle feribotu tercih ettikleri bilinen bir gerçektir.

Özellikle Gazimağusa, Girne, Mersin ve Taşucu gibi şehirlere şehirlerarası yapılan feribot yolculuğu ile birlikte iki kıyı arasında gidiş ve dönüş sağlamak mümkündür.

Tarih ve turizmin eşsiz birleşimi karşısında eğlence anlamında da gelen misafirleri büyüleyen KKTC, misafirlerini en iyi şekilde ağırlamak ve tekrar gelmelerini sağlamak adına tüm güzellikleri bünyesinde barındırır. Kültürel motifleri ve tarihi dokusu KKTC'nin geniş bir turizm ağına sahip olmasını sağlar.


Kıbrıs'a Feribot İle Ulaşım Nasıldır?
Kıbrıs'a Feribot İle Ulaşım Nasıldır?

Kıbrıs'a Deniz Yolu Ulaşımı

Türkiye'de bulunan ve sıklıkla yapılan şehirlerarası deniz yolu ulaşım sistemi Kıbrıs deniz yolu ulaşımı içinde kullanılan bir ulaşım sistemidir. Türkiye'de bulunan ve Kıbrıs'a geçmek isteyen bir kimse bunu Taşucu yahut Mersin feribot seferlerinden birisini tercih ederek yapabilir. Kıyılar arası seferin düzenlendiği bu feribot seferlerinde Kıbrıs'a ulaşmak kolaylaşmaktadır.

Feribot seferleri ile ilgili olabilecek gerekli tüm bilgiler Türkiye'den Kıbrıs'a feribot ile sefer düzenleyen firmaların web siteleri üzerinden öğrenilebilirken; Kıbrıs üzerinden Türkiye'ye deniz ulaşımı sayesinde feribot ile gelmek isteyen vatandaşların da Gazimağusa yahut Girne üzerinden yapılan feribot seferlerini kullanmaları gerekir.

Kıbrıs Girne - Mersin Taşucu Seferleri
Kıbrıs Girne - Mersin Taşucu Seferleri

Kıbrıs Girne - Mersin Taşucu Seferleri

Deniz yolu üzerinden yolculuk yapacak olan vatandaşların Kıbrıs Taşucu seferleri kapsamını iyice anlamaları ve günlük sefer bilgilerini takip etmek zorundadır.

Taşucu'nun kalkış noktası olarak belirlenmesinin yanında Girne üzerinden varış sağlanır. Mersin merkezde yer alan Pozcu iskelesinden binilen feribot seferi ile Gazimağusa'ya varılırken; Mersin Taşucu iskelesinden ise Girne'ye varış yapılır.

Taşucu'ndan Gazimağusa'ya feribot seferi bulunmadığı gibi Mersin merkezinde bulunan sahil üzerinden de Gazimağusa'ya feribot ulaşımı yoktur.

Girne şehri özellikle Kıbrıs'ın başkenti seçildiğinden genel olarak feribot seferleri bu güzergah üzerinden sürdürülür. Tarihi, turizmi ve kültürel özellikleri ile Girne daha çok turistin varış noktasında yer almasından ötürü seferler buradan devam eder.

Araçlı ve araçsız olarak binilebilen feribotlar, yolcu sayılarına göre kategorize edilir. Her gün olacak şekilde Taşucu limanından Kıbrıs'a deniz yolu ile ulaşım sağlanmakta.


Neden Kıbrıs?

Akdeniz'de yer alan ve Akdeniz'in en büyük ve heybetli adalarından birisi olan Kıbrıs, birçok özelliği ile beraber turistleri kendisine çeker. Yatırım veya tatil için KKTC'yi tercih edenleri emlak sahibi de olma noktasında çokça avantaj ile karşılayan KKTC'de bir ev sahibi olmak son dönemlerde yapılacak en iyi yatırımlardan birisi olabilir. Türkiye'ye oranla daha uygun bir fiyat aralığında Kuzey Kıbrıs'ta ev sahibi olabilmek mümkündür.

51 görüntüleme

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

CommentsOfis Adres

Maldives Homes, Bahçeli, Girne / Kuzey Kıbrıs


İletişim Adres

Logo 1.png
bottom of page