top of page
  • Whatsapp
  • Instagram
  • YouTube
  • Facebook
  • Yazarın fotoğrafıYiğit Alp Okyaylı

Kuzey Kıbrıs’ta Hangi Zaman Dilimi Kullanılmaktadır?Türkiye ile Kıbrıs arasındaki saat farkı ve daha birçok konu hem ticari ilişkiler hem de seyahat açısından önemlidir. Türkiye, Kuzey Kıbrıs'ta yer almaktadır. Doğu komşusu Suriye'dir. Mısır güneydedir. Yunanistan kuzeybatıdadır. Güneydoğuda Lübnan ve İsrail var. Bölgede çok sayıda komşu ülkenin varlığı Kıbrıs'ın konumunu önemli kılıyor.


Kıbrıs'ta Saat Kaç

Kıbrıs ile Türkiye arasında saat farkı 1 saattir.. İnsanlar seyahat ederken, hedef ülkenin saat farkını bilmek isterler. Kıbrıs'taki saati bilmek için Türkiye'deki saate bakmak yeterlidir. Saatinizi 1 saat geriye alırsanız iş tamamdır.

Yani Kıbrıs'ta Lefkoşa ve diğer şehirlerdeki saat Türkiye ile 1 saat farklıdır. Türkiye de saat 21:00 iken Kıbrıs'ta 20:00 dır.


Kıbrıs ile Türkiye Arasındaki Saat Farkı Nedir?

Kuzey Kıbrıs’ta hangi zaman dilimi kullanılmaktadır? Coğrafi konumu, enlem ve enlem açısından Kıbrıs ile Türkiye arasında saat farkı yoktur. Fakat siyasi sebeplerden 1 saat farkı unutmayın.. Bunu seyahat ederken de göz önünde bulundurabilirsiniz.


Kuzey Kıbrıs'ta Gayrimenkul Yatırımı İçin Fırsatlar Nelerdir?

Yerel piyasadaki farklı gayrimenkul türlerinin yatırım getirisi türleri, fiyat artış dinamikleri, kira türleri ve kira fiyatları, bir yatırımcının nihai bir yatırım kararı vermeden önce dikkate alması gereken önemli faktörlerdir. Başarılı bir yol, bir mülkü yalnızca henüz yeni bir aşamadayken veya yapım aşamasındayken, özellikle de geliştirici en ucuz fiyata satıyorsa satın almaktır. Mülk, inşaatın başlamasından itibaren genellikle 1.5-2 yıl süren inşaatın bitiminden sonra bitmiş mülklerin piyasa fiyatından yeniden satılacaktır. Bugün fiyatlar yıldan yıla artıyor, bu da inşaat bittikten sonra mülkün maliyetinin artacağı anlamına geliyor.


Uzun Süreli Kiralama

Gazimağusa, Girne (Girne) ve Lefkoşa gibi şehirler bazı örneklerdir. Uzun vadeli bir kiralama, bir dizi önemli nedenden dolayı faydalıdır. Önce yıllık kira sözleşmesi imzalanır, kiracı 12 ay peşin öder ve yatırımcı kira gelirini GBP veya Euro (EUR) olarak alır.


Kuzey Kıbrıs Gayrimenkul Yatırımları- Yeni ve Devam Eden Projeler

Müşterilerin yeni projeler için en azından ek kira ödemeye istekli oldukları unutulmamalıdır. Bu tür projelerin yıllık kira getirisi yüzde 7-8'e kadar çıkabiliyor.

Yatırım yapılan sermayenin ortalama getirisi 13-16 yıldır. Karşılaştırma için, küresel en iyi uygulamalara göre gayrimenkulün ortalama getirisi 20-25 yıldır. Mayıs ayından Ekim ayının sonuna kadar süren yoğun turizm sezonunda, 6 aya kadar geçerli olan kısa süreli kiralama seçeneği bulunmaktadır.

Yetkili mülk yönetimi ile, kısa vadeli bir kiralamadan elde edilen gelir, uzun vadeli bir kiralamadan elde edilen gelirle karşılaştırılabilir veya hatta aşılabilir. Kısa dönemli kiralama projelerinin yıllık getirisi %8 arasındadır. Projelerin yatırılan sermaye getirisi 10-13 yıl arasında değişebilmektedir (sıfır inşaat aşamasındaki bir dairenin satın alınması için geçerlidir).Kuzey Kıbrıs Evinizi Kiralamak Karlı Mı?

Tahmini kira gelirinin yüzdesi, mülkün türüne, sunulan olanaklara, konuma ve yılın zamanına bağlıdır. Kazanç, mülkün mobilya ve diğer teknik standartlarına göre de değişebilir. Kuzey Kıbrıs'ta gayrimenkul için ortalama gelirin iki ana kira türü arasında değiştiğini de belirtmek önemlidir.

Yıl boyunca kiralamalar, tatil kiralamalarına göre daha düşük bir getiri yüzdesi sunar, ancak daha "sorunsuz" ve güvenilir yatırımlardır. Kira geliri, mülkün tüm yıl boyunca (her mevsim) kiralanıp kiralanamayacağına veya mülk sahibinin yılın belirli zamanlarında mülkü kendi kullanımı için kiralamayı planlayıp planlamadığına da bağlıdır.

Çoğu ev sahibi, tatil kira gelirini bir yatırım getirisi ve devam eden mülk maliyetlerinin sabit bir göstergesi olarak görür. Yıl boyunca kira geliri bekliyorsanız, yatırım amaçlı gayrimenkul alırken ısıtmalı kapalı havuzlu tatil evi aramalısınız.


Kuzey Kıbrıs'a Seyahat Hakkında Genel Bilgiler Nelerdir?

Eğlence, iş veya başka bir amaçla Kuzey Kıbrıs'a bir gezi yapmayı düşünüyorsanız, bu kitap değerli rehberlik sağlar. Kuzey Kıbrıs'a gelen yabancı ziyaretçiler, seyahatin amacına ve vize türüne bağlı olarak, yabancı ve göçmenlik şartlarını yerine getirmeleri ve giriş için uygun bulunmamaları halinde 90 güne kadar vize alabilirler. KKTC limanlarında ve sınır geçişlerinde kalış süresi 180 gün içerisinde 90 günü geçemez. Ülkede 90 günden fazla kalan tüm yabancılar için oturma izni gereklidir. Geçerli bir pasaport veya seyahat belgesi ile Kuzey Kıbrıs'a belirlenmiş liman ve hudut kapılarından giriş çıkış yapabilirsiniz.


Deniz Kenarı

Kıbrıs adasında ev arayanlar için Kıbrıs'ta satılık birçok ev seçeneği bulunmaktadır. Burada ev almanın mantıklı olmasının bir başka nedeni de kendinizi yılın her günü tatildeymiş gibi hissedebilmenizdir. 8 aya kadar güneşten verimli bir şekilde faydalanabilirsiniz ve masmavi gökyüzü her zaman yanınızda. Ayrıca dünyaca ünlü plajları, doğayla iç içe yürüyüş parkurları ve dağ manzaraları ile farklı, huzurlu bir huzur bulacaksınız.Doğa ve İklim İç içe

Yoğun ve hareketli bir hayattan bıkmış, stresten kaçmak isteyen herkes doğayla iç içe bir hayatın hayalini kuruyor. Sabahları dinlenmiş olarak uyanmak ve günün tadını çıkarmak istiyorum. Kıbrıs'ta ev almak elbette bir iştir ve fiyatı da göz önünde bulundurarak bir an önce o adımı atmak istersiniz. Doğayla iç içe bir evin bahçesinde, manzaraya hayran kalarak yaşamak, bu iklim size unutulmaz anlar yaşatacak.


KKTC’de Yaşam

Bütçenizi ve eve götüreceğiniz ücreti hesaplarsanız, istediğiniz ada yaşamına ulaşmanın kolay olduğunu göreceksiniz. Bu adada yaşayan insanlar için birçok eğlence seçeneği bulunmaktadır. Her yaşam tarzına, her zihniyete, her bütçe etkinliğine hitap eden restoranlar ve en önemlisi sıcak ve mütevazi insanlar.


Konut Kolaylığı Kıbrıs'ta

Konut almayı mantıklı kılan bir diğer unsur da zahmetsiz olmasıdır. Ancak taşınmazın satın alınabilmesi için satış sözleşmesi yapılması gerekmektedir. Bu işlemin tamamlanmasından 21 gün sonra tapu mağazalarına tapularınızı kayıt ettirebilirsiniz.

KKTC sınırları içinde Bakanlar Kurulu'ndan da izin almanız gerekmektedir. Oturma izni her yıl yenilenmelidir. Böylece istediğiniz kadar kalabilirsiniz. Bu kadar rahat ve ucuza ev almamak büyük hata olur.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Kıbrıs Diploması Hangi Ülkelerde Geçerli?

Kıbrıs’ta okumayı düşünenler en fazla, Kıbrıs diploması hangi ülkelerde geçerli? Konusunu araştırmaktadır. Bu sayede Kıbrıs'ta okumanın ...

KommentareOfis Adres

Maldives Homes, Bahçeli, Girne / Kuzey Kıbrıs


İletişim Adres

Logo 1.png
bottom of page