top of page
  • Whatsapp
  • Instagram
  • YouTube
  • Facebook
  • Yazarın fotoğrafıYiğit Alp Okyaylı

Kimler Kıbrıs Gazisi Sayılır?


Kimler Kıbrıs Gazisi Sayılır?
Kimler Kıbrıs Gazisi Sayılır?

Tarihimizde oldukça önemli bir yeri olan gazilik kurumu ve kimler Kıbrıs gazisi sayılır? hakkında detaylı bilgiler sunacağız. Yüce dinimizde de oldukça önemli bir yere sahip gazilik unvanı gaza eden kişi olarak tanımlanır. 1974 yılında yapılan barış harekatına katılıp savaşan kişiler ise Kıbrıs Gazisi olarak şereflendirilmiştir.


Kıbrıs Barış Harekatının Önemi

Türk milletinin menfaati ve bütünlüğü için Kıbrıs Barış Harekatı düzenlenmiş olup Kıbrıs bağımsızlığı sağlanmıştır. Şanlı bayrağımızın dalgalanması ve ezanların susmaması için bu harekat oldukça önem taşımıştır. Gaza anlayışı ile sürekli meydanlar çıkan milletimiz Kıbrıs Barış Harekatın gene yerini almıştır.


Kıbrıs'ta Yaşam

Akdeniz'in adaları arasında 3. sırada yer alan Kıbrıs tatil cenneti olarak biliniyor. Dünyanın meşhur ada ülkelerinden biri olarak bilinen ada Kıbrıs Barış Harekatında önemli bir mücadeleye tanıklık etmiştir. Kıbrıs'ta yaşam Avrupa standartlarda olup her yıl buraları milyonlarca turist ziyaret ediyor. Kıbrıs sahip olduğu tarihi ve doğal güzellikleriyle sadece tatil için değil aynı zamanda yaşamak uygun olan ülkelerden bir tanesidir.


Kıbrıs'ta Günlük Yaşam
Kıbrıs'ta Günlük Yaşam

Kıbrıs'ta Günlük Yaşam

Kıbrıs Adasında nüfus yoğunluğu az olduğu için oldukça sakin ve huzurlu bir yapısı vardır. Bundan dolayı büyük şehirlerde yer alan stresler burada pek rastlanmıyor. Yaşam kalitesi yüksek olduğu için hayat daha yavaş yavaş akıyor. Çok kalabalık ve gürültü olmadığı için suç oranı ve trafik yoğunluğu az oluyor.

Adada yaşayan insanlar hoşgörülü olduğu için suç oranlarını da oldukça düşüktür. Eğlence yaşamı farklı olduğu için insanlar rahat ve özgür bir şekilde eğlenme imkanları buluyor. Ayrıca Kıbrıs adasında sağlık hizmetleri gelişmiş bir yapıya sahiptir. Adada yer alan hastaneler ve klinikler oldukça donanımlıdır.


Kıbrıs Konut Fiyatları Hakkında

Kıbrıs'ta yapılan yeni konut projeleri ev almak isteyenler önemli avantajlı fırsatlar sunuyor. Diğer Akdeniz ülkelerine göre Kıbrıs'ta ev fiyatları oldukça uygundur. Burada insanlar kaliteli ve lüks konutları uygun fiyatlarla satın alabilir veya kiralayabilir.

Denize sıfır şeklide yapılan villalar yüksek fiyatlar olsa bile insanlar bütçelerine göre uygun olanlarını bulabilir. Kıbrıs'ta para birimi TL olmasını yanı sıra Sterlin'de oldukça fazla kullanılıyor. İnsanlar Türk Lirası ev alarak aynı zamanda Sterlin bazda kiraya vermeye durumları da bulunuyor.


Kıbrıs'ta Hangi Yatırım Yapılabilir?

Kıbrıs'ta yatırım yapmak isteyenler için en cazip sektör emlak oluyor. Oldukça kazançlı olan bu sektör sayesinde ciddi yatırımlar yapabilirsiniz. Çünkü Kıbrıs'ta alınan bir gayrimenkul kısa bir süre içinde kendini amorti eder. Konut almak için gerekli prosedürleri yerine getirenler tatil zaman Kıbrıs'a gelerek evlerinde konaklayabilirler. Ayrıca yatırım olarak bu evler kiraya verilerek yüksek kiralar elde edilebilir. Kıbrıs'ta ev almak ev sahiplerine oldukça geniş avantajlar sunuyor.


Kıbrıs'ta Ev Almanın Avantajları
Kıbrıs'ta Ev Almanın Avantajları

Kıbrıs'ta Ev Almanın Avantajları

Mükemmel bir tatil geçirmek isteyenler için Kıbrıs önemli bir seçenek haline gelmiştir. Türkiye'ye yakın olması nedeniyle ulaşım konusu da oldukça rahat oluyor.

Burada yaşamak veya tatil geçirmek amacıyla ev almanın sunduğu avantajları şöyle sıralayabiliriz;

  • Eşsiz bir doğada yaşama fırsatı sunuyor.

  • İklim koşulları elverişli olduğu için yılın her zamanı tatil yapma imkanı vardır.

  • Gelişmekte olan altyapısı ve turizm bölgesi olması nedeniyle talep fazladır.

  • Yatırım amaçlı daire, rezidans ve villa seçenekleri bulunuyor.

Kıbrıs Adası doğal güzellikleri, tarihi dokusu ve kaliteli yaşam seçeneği ile insanlara birçok alternatifler sunuyor. Türkiye vatandaşlarına bazı haklardan dolayı emeklilik hayallerini burada yaşayan insanların sayısı oldukça fazladır. Güneşli günler, tertemiz hava, güzel plajlar adeta insanlarını kendine hayran bırakıyor.

54 görüntüleme

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

CommentsOfis Adres

Maldives Homes, Bahçeli, Girne / Kuzey Kıbrıs


İletişim Adres

Logo 1.png
bottom of page