top of page
  • Whatsapp
  • Instagram
  • YouTube
  • Facebook
  • Yazarın fotoğrafıYiğit Alp Okyaylı

Kıbrıs Uçakla Kaç Saat Sürer?Akdeniz bölgesinde bir ada ülkesi olarak bilinen Kıbrıs, doğal güzellikleri ile beraber altın renkli sahilleri sayesinde ön plana çıkmış yaşam yerlerinden birisidir ve bu bölgeye gelmek isteyen kişiler Kıbrıs uçakla kaç saat sürer? Sorusunu merak ederler. Eğlenceli mekanları ile lüks otelleri ve casino mekanları ile birlikte her sene milyonlar kişiye ev sahipliği yapan bir bölgedir. Kıbrıs, tarihi boyunca pek çok medeniyetin hakimiyet kurmak için uğraştığı bir yer olarak bilinir. Otantik yapılarının yanında farklı kültürlerin harmanlanmış olduğu bir turizm bölgesi olarak ön plana çıkar.Kıbrıs'a Nasıl Gidilir?

Kıbrıs bulunduğu konum itibari ile bir ada ülkesi olduğundan dolayı ulaşımlar havayolu ya da denizyolu araçları doğrultusunda yapılır. Daha hızlı varış sağlanması ve daha çok sefer düzenlenebilmesi sebebiyle, Kıbrıs bölgesine seyahatler genele bakıldığı zaman havayolu araçları üzerinden gerçekleştirilir. Kıbrıs’a düzenlenmekte olan uçak ve feribot seyahatleri, yaz ayları içerisinde daha sık şekilde yapılır. Kış aylarında gelindiğinde ise daha uzun süren aralıklarla gerçekleştirilen seyahat seferleri, yılın her mevsiminde aktif bir şekilde gerçekleştirilir.

Kıbrıs'a Uçakla Ulaşım

Kıbrıs bölgesine uçak ile yapılmakta olan seyahatler, Lefkoşa’ya bağlı olan Ercan Havalimanı üzerinden gerçekleştirilir. İç hatlar ve dış hatlar ismiyle dahil olmak üzere, dünyanın her bölgesinden uçuşların düzenlenmekte olduğu Ercan Havalimanı, Lefkoşa'nın şehir merkezine yaklaşık 23 kilometre uzaklıkta yer alır. Ercan Havalimanı’na yolcu iniş yaptıktan hemen sonra bölgede yer alan servis araçlarını, taksileri veya otellere bağlı olan VIP transfer hizmetlerini dilediği bölgeye ulaşım amacıyla kullanabilir. Bu açıdan Ercan Havalimanı üzerinden Kıbrıs'ın her bölgesine direk gidiş yapabilmek söz konusu olur.

İstanbul'dan Kıbrıs Uçakla Kaç Saat Sürer?

İstanbul’dan Kıbrıs’a havayolu ile ulaşımlar yapılır. Anadolu Yakası’nda bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden gerçekleşecek olan seyahatler Ercan Havalimanı'na varış ile gerçekleştirilir. Direkt bir şekilde yapılan tarifeli uçak seferleri, ortalama 1 saat sürer. Avrupa Yakası’nda yer alan İstanbul Havalimanı’ndan Kıbrıs’a daha az miktarda sefer bulunur.

Ercan Havalimanı’na direkt bir şekilde yapılan uçuş seferlerinde ise seyahat süresi ortalama yine 1 saattir. İstanbul’dan Kıbrıs’a yapılmakta olan uçak seferlerinde yer alan ücretler, sezonluk olarak değişkenlik gösterir ve ortalama 150 TL’den başlar.

İzmir'den Kıbrıs Uçakla Kaç Saat Sürer?

İzmir’den Kıbrıs’a yapılmakta olan seyahatler kapsamında tarifeli uçak seferleri tercih edilir. İzmir Adnan Menderes Havalimanı ile Ercan Havalimanı doğrultusunda gerçekleştirilen uçuşlar, sezonluk şekilde değişiklik gösterir. Büyük bir bölümü İstanbul aktarmalı şekilde gerçekleşen Kıbrıs uçak seferleri, özellikle yaz ayları geldiğinde direkt bir şekilde yapılır. İzmir’den Kıbrıs’a yapılmakta olan uçak seyahatlerinde uçuş süresi ise ortalama 57 dakika sürer.

Bu güzergah doğrultusunda bilet ücretleri, o günün yoğunluğuna göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 200 TL’den başlar. Kıbrıs için planlanmış olan seyahatlerde hangi ulaşım seçeneğinin kullanılacağı veya güzergahın belirlendikten sonra uygun fiyatlar ve konforlu olan bir konaklama deneyimi sunmakta deneyimli otel seçenekleri için kişilerin otel sayfalarının yorumlarını kontrol etmeleri gerekir.Ankara'dan Kıbrıs Uçakla Kaç Saat Sürer?

Ankara’dan Kıbrıs’a yapılmakta olan seyahatler, havayolu seferleri kapsamında gerçekleştirilir. Ankara Esenboğa Havalimanı üzerinden gerçekleşen seferlerde varış noktası diğer bölgelerden olduğu gibi Ercan Havalimanı’dır. Ankara’dan Kıbrıs’a doğru yapılan havayolu seyahatleri ise ortalama 45 dakika sürer. Bilet ücretleri dönemin yoğunluğuna göre değişkenlik gösterirken, fiyatlar ortalama 200 TL’den başlar. Kıbrıs bölgesi gerek turizmi gerekse de yüksek yaşam standartları ile adından söz ettirir.

Bu nedenle birçok kişi hem yatırım hem de tatil amaçlı bölgeyi ziyaret etmek ister. Kıbrıs'ta yaşamanın avantajları ile beraber emlak alanında yapılan iyileştirmeler sonucu herkesin bir adet ev alma hakkı bulunur. Bu nedenle hem yatırımcılar hem de bireysel olarak insanların bölgede kendilerine ve bakmak için dolaştıkları bilinir. Kıbrıs birçok kişinin yeni yatırım alanları içerisinde yer alır.

79 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

CommentsOfis Adres

Maldives Homes, Bahçeli, Girne / Kuzey Kıbrıs


İletişim Adres

Logo 1.png
bottom of page