top of page
 • Whatsapp
 • Instagram
 • YouTube
 • Facebook
 • Yazarın fotoğrafıYiğit Alp Okyaylı

Kıbrıs Tatili Ne Kadara Mal Olur?


Kıbrıs Tatili Ne Kadara Mal Olur?
Kıbrıs Tatili Ne Kadara Mal Olur?

Kıbrıs tatili ne kadara mal olur? gibi soruların cevaplarını arayanlar son dönemde oldukça artmıştır. Bunun elbette ilk sebebi Kıbrıs'ın ülkemize yakın olması ve özellikle ünlü isimlerin de gitmesiyle gündeme gelmesidir.

Tatil yapmak için tercih edenlerin yanı sıra oraya yerleşmek için de Kıbrıs'ı tercih edenler oldukça fazladır. Kıbrıs'ta aynı zamanda yatırım amaçlı ev alanlar da son yıllarda artmıştır.


Kıbrıs'ta Tatil Yapılır Mı?

Kıbrıs, tatil için en avantajlı ülkelerden biridir. Kıbrıs, özellikle ülkemize yakın olması sebebiyle sık sık tercih edilir. Yılbaşı, kurban bayramı gibi özel günlerde bile kaçamak yapmak için oldukça uygundur.

Hem denizi, hem de harika tasarıma sahip olan binaları ve otelleri ile tatilcilerin gözdesidir. Tatil yapmanın yanı sıra, ev almak ya da yatırım yapmak da Kıbrıs'ta ideal bir seçimdir. İster sevdiklerinizle ister de arkadaşlarınızda birkaç gün de olsa harika bir tatil yapabilirsiniz.


Kıbrıs'ta Hayat Pahalı Mı?

Kıbrıs'ta tatilin harika olacağından bahsettik. Peki ya fiyatlar? Ülkemize göre ortalama olarak 1,5 - 2 katı daha fazlaya mal olabilecek olan tatil seçenekleri vardır. Ancak turlar ya da acenteler aracılığıyla bunu daha uygun hale getirebilirsiniz.

Eğer sık sık Kıbrıs tatili yapmayı düşünüyorsanız ev almak daha mantıklı olacaktır. Böylece yılın her anı dilediğiniz zaman tatil yapabilirsiniz. Üstelik Kıbrıs, belirli sezonlarda fazla ziyaretçi aldığı için bu dönemlerde ücretler daha fazla olur. Bu da ev almış olmanın avantajlarını hissettirir.


Kıbrıs Tatili Ne Kadara Mal Olur?
Kıbrıs Tatili Ne Kadara Mal Olur?

Kıbrıs'ta Tatil Ne Kadar?

Kıbrıs'a tatile gitmek isteyenler elbette önce tatilin ne kadar mal olacağını merak eder. Ortalama 2 kişilik bir tatil 40000 TL civarını bulabilir. Bu yüzden kendi yazlığınızı almak ya da ev almak daha avantajlı olacaktır. Elbette bu tutar tatil içeriklerinize göre aşağı ya da yukarı yönlü olarak oynayabilir. Kıbrıs tatili için isteyen otelleri tercih edebilirken, tatil köyleri ya da villa kiralama seçenekleri de tercih edilebilir.


Kıbrıs'ta Yaşanır Mı?

Kıbrıs, elbette yaşanması en güzel yerlerden biridir. Ülkemize yakın olması, turizm merkezi olması da buna büyük etkendir. İşte Kıbrıs'ta yaşamanız için en güzel sebepler:

 • Akdeniz iklimine sahip olan ve her daim ılıman olan Kıbrıs, harika iklim şartlarına sahiptir.

 • Genç nüfusun fazla olması ve iş imkanları Kıbrıs'a giden genç sayısını arttırmaktadır.

 • Sağlık sektörü oldukça ileridir.

 • Yerel halk de Türkçe konuştuğu için uyum sağlamanın en rahat olduğu yerlerden biridir.

 • Ada ülkesi olduğu için her daim harika bir manzaraya sahiptir.

 • Güvenliğe devlet tarafından da önem verilir.

 • Ulaşım oldukça kolaydır.

 • Ev alma ve yerleşim iznine sahip olmak da Kıbrıs'ta oldukça kolaydır.

Tüm bunlar Kıbrıs'a yalnızca tatil için değil, yerleşmek için gitmenin avantajlarını gösterir. Bu yüzden özellikle son dönemlerde Kıbrıs'a yönelen oldukça fazla yatırımcı vardır.


Kıbrıs Tatili Ne Kadara Mal Olur?
Kıbrıs Tatili Ne Kadara Mal Olur?


Kıbrıs'ta Yatırım

Kıbrıs'ta yatırımın popüler hale gelmesi, ile birlikte fiyatlar da artmaya başlamıştır. Kiralar, ev ve arsa fiyatları da yükselmiştir. Bu yüzden tatil amaçlı yılda bir kere gidilmenin dışında, aslında iyi bir yatırım merkezi olarak Kıbrıs değerlendirilebilir.

Yaşama açısından da oldukça fazla avantaja sahip olması, orada yaşamaya da yönlendirir. Özellikle yeni mezun gençler, iş imkanı ve hayat kolaylığı açısından Kıbrıs'ı tercih eder. Dolayısıyla kira arayışları başlar.

Bu yüzden bir eve sahip olmak, orada yaşasanız da yaşamasanız da sizin için avantaj sağlayacaktır. Tatil olarak pahalıya gelse de, doğru bir yatırımla Kıbrıs'ta birçok harika fırsata sahip olabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

コメントOfis Adres

Maldives Homes, Bahçeli, Girne / Kuzey Kıbrıs


İletişim Adres

Logo 1.png
bottom of page