top of page
  • Whatsapp
  • Instagram
  • YouTube
  • Facebook
  • Yazarın fotoğrafıYiğit Alp Okyaylı

Kıbrıs'tan Kaç Şişe İçki Getirebilirim?Kıbrıs'tan kaç şişe içki getirebilirim? Sorusu en çok sorulardan birisi olduğunu söyleyebiliriz. Kıbrıs'ta yaşama fırsatını elde edemeyenler oradan bazı ürünler getirme arzusu içerisine girerler. Bu ürünlere ise kozmetik ürünler, gıda ve alkollü maddelerde girer.

Kıbrıs'tan Getirilebilecek Alkol Miktarı

Türkiye Dışişleri Bakanlığınca belirlenen kota şu şekildedir:

  • Alkol dereceleri %22 oranının geçtiği alkoller ve alkollü içkilerin 1 lt olanıdır.

  • Alkol dereceleri %22 oranını geçmeyecek olan alkoller ve alkollü içkilerin 2 lt olanlarıdır.

Yukarıda belirtilen oranda içki getirme izni verilmektedir.


Kıbrıs'ta Yaşam Nasıldır?

Kıbrıs’ta çeşitli mevsimlerde birçok aktiviteler yapılabilir. Yazın ve kışın istediğiniz an çok güzel zaman geçirebilme imkanı elde edeceksiniz. Kıbrıs’ın doğal yapıları ve birden çok aktiviteleriyle birlikte yaşamın keyfini çıkarmanız mümkün olacaktır. Daha önce hiç keşfi yapılmamış kumsallar, kavak ağaçları ile kaplı tepeler vardır.

Ve bunlara ek olarak söylenebilecek güzelliklerden birisi ise muhteşem dağ sıralarıdır. Tadını çıkarmak istediğiniz gezmeler bu ortamda şahane olacaktır. Gezmeden sonra ise plajda huzurlu bir şekilde yatmak ruhunuzu dinlendirecektir. Enerjik aktiviteler ile gününüzü tamamlayabilirsiniz. Kıbrıs’ın size bu konuda neler sunduğunu fark edeceksiniz.


Kıbrıs'ta Ev Sahibi Nasıl Olunur?

Türk vatandaşı olan bir kişi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden ev alma aşamaları bulunur. Çok rahat bir şekilde ev sahibi olabilirsiniz. İklim koşulları, doğası, ulaşım şartları ve tertemiz havasıyla birlikte tercih edilebilecek en nadide yerlerden birisidir. Ev alma aşamaları şekildedir:

Türk vatandaşı olan bir kişi Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden ev aldığında 1 yıllık oturma izni verilir. Ve bu sayede ikamet edilebiliyor.

Bundan sonra 3 yıl süre vardır. 3 yıl süre dolduktan sonra ise süresiz ikamet izni için başvuru hakkı bulunuyor. Ve başvuru yapabilirsiniz.

En son ise tapu devri ile birlikte ilk 3 yıl süresince her yıl oturma izninizi yenilemeniz gerekir.

Ev sahibi olmak, yukarıda belirtildiği gibi hem kolay hem de avantajlıdır. Türkiye'de ev alırken ne işlemler uyguluyorsanız aynı işlemleri Kıbrıs'ta uygulayarak ev sahibi olabilirsiniz.Kıbrıs'ta Yaşam Avantajları

Kıbrıs, Akdeniz Bölgesinin önemli bir konumunda bulunur. Üçüncü en şahane büyük adası olan Kıbrıs, büyüleyici güzellikleriyle herkesi kendine hayran bırakır. Ve burada ev sahibi olmak çok şeyler ifade eder. Kıbrıs özgür bir yaşamın diğer adı olduğunu herkes bilir. Bolluk içinde ve rahat koşullarla hayat sürdürülebilir.

Stres ortamından uzak güvenli bir yerdir. Övgüleri toplama sebebi ve Akdeniz'in gözdesi olma sebebi ise bunlardır. Türkiye vatandaşları Kıbrıs'a hem gezmek hem de ev sahibi olmak için kolaylıkla gidebilirler.

Giriş için tek şart TC kimlik göstermeleridir. Kıbrıs Avrupa Birliği üyesidir. Kendini hızla geliştirmeye devam eder. Eşsiz koşullarla birlikte bir yaşam sunar. Daima yeni projelerle ön plana çıkar. Dünyanın en güzel kumsallarına sahip olan Kıbrıs'a ev sahibi olarak daha da yakın olabilirsiniz.Kıbrıs'ta Ev Sahibi Neden Olunmalıdır?

Kıbrıs’ta ev sahibi olmak, dilediğiniz zaman en muhteşem tatili yapabileceğiniz anlamına gelir. Hem durduğu yerde size kira geliriyle birlikte size para kazandırır. Hem de kira gelirini garantiye almış olursunuz. Ev alırken uygun fiyatlarla veya taksitlendirmeyle ödeme yapmanız mümkündür. Stresli dünya çabalarından uzaklaşıp huzura kavuşmak için en iyi adres olduğu söylenebilir.

Kıbrıs'ta ev almak en değerli yatırım olarak da nitelendirilebilir. Çünkü her ihtiyaca yönelik bir evi bulmak oldukça kolaydır. Bu sebeplere dayanarak çoğu kişinin talebi olmaktadır. Suç oranlarının da en düşük olan ülkeler arasında yer alması dikkat çekiyor.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

CommentsOfis Adres

Maldives Homes, Bahçeli, Girne / Kuzey Kıbrıs


İletişim Adres

Logo 1.png
bottom of page