top of page
  • Whatsapp
  • Instagram
  • YouTube
  • Facebook
  • Yazarın fotoğrafıYiğit Alp Okyaylı

Kıbrıs’ta Nargile CafelerEğlence mekanları kadar, Kıbrıs’ta nargile cafeler ve bulunduğu ortamlarda ilgi çekicidir. Her birinin kendine göre ayrı konsepti bulunan nargile cafeler, ada halkının ve tatilcilerin sıcak ortam arayışında önemli bir yer tutar.

Gün boyu hoş sohbetler yapılır, sıcak soğuk sunumlar ve atıştırmalıklar sohbet ortamına ayrı bir lezzet katar. Kıbrıs’ta tatilin keyfini çıkartan, plaj ve tarihi yerleri gezen ziyaretçiler, Kıbrıs’ta birbirinden güzel Cafeler'de nargile keyfi ile günün yorgunluğunu atarlar.

Kıbrıs Groggy Cafe

KKTC Kıbrıs sınırları içerisinde, Girne’de yer alan Groggy Cafe, ünlü Manpeni Restaurant yakınlarında yer alır.

Adanın en güzel cafeleri arasında yer alan mekanda, kaliteli nargile sunumları yanında, sıcak soğuk atıştırmalıklar ve içecek sunumları bulunur. Girne halkının ve adayı ziyaret edenlerin ilk uğrak noktaları arasında yer alır.

Güler yüzlü personeli ziyaretçileri kendine çeker. Açık ve kapalı alan mekanı bulunan Groggy Cafe’de tüm gün hareketlilik görmek mümkün. Mekan aynı zamanda Kıbrıs'ta Girne’lilerin buluşma noktasıdır.

Özellikle yaz aylarında kendine özgü soğuk içecekleri farklı bir lezzete sahiptir. Fiyatları makul düzeyde tutan mekanın daimi müşterileri bulunur.Kıbrıs'ta Nuh’un Gemisi

Gazi Mağusa’ya 32 kilometre uzaklıkta, Kıbrıs’ın en güzel bölgesinde olan Kapraz yarım adasında yer alan Nuh’un Gemisi denize sıfır konumda bulunur. Aynı zamanda Holet ve Spa hizmetleri de veren işletme, nargile keyfinin yaşanabileceği en güzel mekanlar arsında yerini alır. Ortamı oldukça sessizdir.

Konaklama imkanı bulanlar dışında, dışarında gelen misafirlerine de kapılarını açan işletmenin Nuh’un Gemisi efsanesinde esinlenerek dizayn edildiğini söylemek mümkün. Özellikle yaz aylarında yoğun ilgi gören mekan 165.000 metrekare açık alanda hizmet verir. Nargile keyfi yanında sıcak soğuk, alkollü alkolsüz sunumları da bulunur.

Kıbrıs Artölye Cafe

Kalkanlı Köyü sınırları içerisinde yer alan Artölye Cafe, nargile keyfine varılabilecek en güzel mekanlardan biridir.

Ortamı gayet sıcak olup, işletme çalışanları müşterileri ile yakından ilgilidir. Bu yönüyle sıcak aile ortamı yaratılmıştır. Aynı zamanda işletme sahiplerinin de nargileye tutkulu olması, müşterilerine de aynı kalitede nargile sunmaları, işletmenin müşteri sürekliliğini artırır. Artölye Cafe’de;

  • Değişik tatlarda nargile imkanı bulunur.

  • Mevsimlik taze sıkma meyve suyu içilir.

  • Değişik tatlarda kahve içilir.

  • İşletmeye özel atıştırmalıkların tadına varılır.

Her yaştan müşterilerin ilgili olduğu Cafe, arkadaş ortamı ile oturup sohbet edilecek mekanlardandır.

Kıbrıs Hangover Cafe

Lefkoşa’da yer alan Hangover Cafe, genç grupların takıldığı, nargile ve alkollü içeceklerine yer verilen mekanlardandır. İşletmenin özellikle yaz aylarında serin ortamı ve buzlu marpuç seçenekleri, yoğun ilgi görmesine imkan tanır. İşletmenin nargile tütünü oldukça kaliteli olup, çok sayıda çeşitlilik bulmak mümkündür.Kıbrıs Araf Cafe

Lefkoşa’nın tarihi mekanlarından, modern cafe anlayışı içerisine hizmet veren Araf Cafe, Nargile çeşitliliği yanında, alkollü, alkolsüz, sıcak, soğuk sunumları ile de ün yapmıştır. Sıcak ve otantik ortamı müdavim sayısını artırır.

Her yaştan ziyaretçiye kapılarını açan Araf kafe, daha çok genç grupların ilgili olduğu mekanlardandır. Her saat hareketlilik görülen Araf Cafe’ye daha çok, akşam saatlerinde bölge halkı ilgilidir.

Kıbrıs Yeşilçam Cafe

Lefkoşa’da bulunan Yeşilçam Cafe her yaştan ziyaretçinin ilgili olduğu nostaljik mekanlar arasında yer almaktadır. Nargile çeşitliliğinin yanında, birinden enfes, kendine özgü pastaları, soğuk sıkım meyve suları, kendine has kahve ikramlar, Yeşilçam Cafe'ye ilgiyi artırır. Gün boyu yoğunluk görülen mekan, sıcak aile ortamı hissi verir. Açık ve kapalı mekanı bulunan işletmede, okey, tavla gibi masa oyunlarına yer verilmektedir. Yeşilçam Cafe öğrencilerin ve Lefkoşa halkının buluşma yerleri arasında yer alır.
İlgili Yazılar

Hepsini Gör

CommentsOfis Adres

Maldives Homes, Bahçeli, Girne / Kuzey Kıbrıs


İletişim Adres

Logo 1.png
bottom of page