top of page
 • Whatsapp
 • Instagram
 • YouTube
 • Facebook
 • Yazarın fotoğrafıYiğit Alp Okyaylı

Kıbrıs SemtleriAkdeniz’in en güzel adalarından biri olan Kıbrıs, önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmasının yanı sıra günümüzde birçok farklı medeniyetin izlerini barındırmaktadır. Turizm açısından oldukça tercih edilen Kuzey Kıbrıs toplamda 6 adet ilçeden oluşmaktadır.

Nezih ve sakin Kıbrıs semtleri en çok tercih edilen adreslerden olmaktadır. Kıbrıs tüm semtleri yeni bir yaşam için oldukça idealdir. Bu şehirlerin herhangi bir semtinde ev alabilir ister yatırım için kullanırken isterseniz bu şehirlerin huzurunu yaşayabilirsiniz.


Kuzey Kıbrıs’ın en çok bilinen ilçelerinin başında gelen Gazimağusa turistik yerleri ile ön plana çıkmaktadır. Şehir merkezine 60 kilometre uzaklıkta bulunan ilçe 90 yerleşim yerine ev sahipliği yapmaktadır. Genellikle bölge halkının birçoğu elişi dokumacılığı yapmaktadır.

Tarihi surlarla kaplı şehir, büyüleyici bir doğaya sahiptir. Huzurlu ve rahat bir yaşam isteyen herkesin tercih listesine ekleyebileceği şehirler listesinde yer alır. Gazimağusa’yı tercih edecek kişiler için önemi noktaları şu şekilde sıralanabilir;

 • Kıbrıs endüstriyel üretim merkezi buradadır.

 • Ekonominin merkezi konumundadır.

 • Sakin ve huzurlu yapısıyla yatırımcılar için çok uygundur.

 • Kıbrıs’ın önemli üniversitelerinden Doğu Akdeniz Üniversitesi buradadır.

 • Dünya’da adını duyurmuş üç önemli hastaneye ev sahipliği yapmaktadır.

Yatırım yapmak ve ileride yaşamak için ev satın almak isteyenler için Gazimağusa doğru bir tercih olacaktır.

Kuzey Kıbrıs şehir merkezine 22 kilometre mesafede bulunan ilçe cazibe merkezi limanı ve çevresinde sıralanan restoranları ile ön plana çıkmaktadır. İlçede 45 yerleşim yeri bulunmaktadır. Turistleri en çok çeken ilçelerin başında gelir. Tabiri caizse genç şehir denilebilir.

Emekliler için fazla kalabalık gelse de gençler için mutlaka düşünülmesi gereken bir şehirdir. Şehir haraketli yaşamı ile gece hayatından, kalabalıktan, farklı tatlardan zevk alanlar için eşsiz yatırım fırsatları sunmaktadır.Kuzey Kıbrıs şehir merkezi 39 kilometre mesafede bulunmaktadır. Kıbrıs adasının kuzey sahilinde yer almaktadır. 10 yerleşim yeri bulunmaktadır. Soli Antik Kenti, Vuni Sarayı en çok ziyaret edilen yerlerdendir. Turunçgil bahçeleri ile ön plana çıkmaktadır. Genellikle narenciye yetiştirilmektedir.

Kıbrıs’ın en hızlı gelişen ilçelerinden biri olma özelliğini taşıyan iskele bölgesi, Kıbrıs şehir merkezine 55 kilometre mesafede bulunmaktadır. Mavi ve yeşilin mükemmel uyumunun buluştuğu iskele, balıkçıları, turistik merkezleri ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

Sessiz, sakin ve huzurlu olan ilçede 28 yerleşim yeri bulunmaktadır. Uzun yürüyüş parkurları, sahili ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkmaktadır. İlçenin boğaz kısmında yer alan Haravdi Plajı bölgenin en çok tercih edilen plajlarının başında gelmektedir. İskele ilçesinde yatırım yapmak için birçok sebep bulunmaktadır.

 • Hızlı gelişen ilçede birçok yeni konut projesi bulunmaktadır.

 • Konforlu ve her bütçeye uygun birçok konut yatırımcıların dikkatini çekmektedir.

 • Standart evlerden villalara birçok seçenek mevcuttur.

 • Huzurlu ve sakin yapısıyla her yaş grubundan insan için doğru bir tercih olacaktır.

İlçe Kıbrıs’ın Girne ilçesinden sonra en çok tercih edilen ilçesidir.


Adanın kuzeyinde yer alır. Zeytin, narenciye ve hurma üreticiliği ile ön plana çıkmaktadır. Su kemerleri, Piri Mehmet Paşa Camii, Yeşilırmak taşı bu ilçede bulunur. İlçede 17 yerleşim alanı bulunmaktadır. Kuzey Kıbrıs şehir merkezine 60 kilometre mesafede bulunmaktadır.

Narenciye, zeytini ve hurma yetiştiriciliğinin yanı sıra bölge halkı arasında üzüm ve çilek yetiştiriciliği de ön plana çıkmaktadır. Huzurlu ve temiz havası ile yatırımcılar için uygun tercih olabilir.Kıbrıs’ın en bilinen ilçelerinin başında gelir. Bölge halkının geliri genellikle turizm ve el işlemeciliğinden gelir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başkenti Lefkoşa ülkenin en haraketli ve kalabalık şehridir.

Yatırımcıların iş merkezlerine yakınlığı sebebi ile en çok tercih ettiği ilçelerin başında gelir. Genellikle apartman mimarisinin bulunduğu ilçede bahçeli villa tipi konutlarda bulunmaktadır. Şehir hayatı ve kalabalığı seven kişiler çok doğru bir lokasyon olacaktır.


62 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Kıbrıs’ta Nargile Cafeler

Eğlence mekanları kadar, Kıbrıs’ta nargile cafeler ve bulunduğu ortamlarda ilgi çekicidir. Her birinin kendine göre ayrı konsepti bulunan...

CommentsOfis Adres

Maldives Homes, Bahçeli, Girne / Kuzey Kıbrıs


İletişim Adres

Logo 1.png
bottom of page