top of page
  • Whatsapp
  • Instagram
  • YouTube
  • Facebook
  • Yazarın fotoğrafıYiğit Alp Okyaylı

Kıbrıs En Fazla Kaç Derece?


Kıbrıs En Fazla Kaç Derece?
Kıbrıs En Fazla Kaç Derece?

Kıbrıs’ta tatil yapmak isteyenler ziyaretçilerin en fazla, Kıbrıs en fazla kaç derece? Konusunu araştırırlar. Akdeniz adası olan Kıbrıs’ta yarı kurak olarak isimlendirilen iklim kuşağının etkileri görülür. Kıbrıs yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve az yağışlıdır.

Kıbrıs’ta ortalama sıcaklık 19 santigrat derecedir. Kıbrıs Temmuz ve Ağustos’ta en sıcak günlerini yaşar. Bu aylarda sıcaklık, gündüz gölgede 27-40 santigrat dereceye kadar ulaşır. Kıbrıs’ta en fazla yağış, Ekim ve Mart ayları arasında gerçekleşir. Adada en fazla yağış Aralık ayında gerçekleşir.

Kıbrıs’ın ikliminin elverişli olması nedeniyle portakal, limon, mandalina, greyfurt gibi narenciyelerin yetişmesine olanak tanır. Kıbrıs’ın kıyı kesimlerinde okaliptüs, akasya gibi bitkiler yetişirken, iç kısımlarda çam ağaçları sıklıkla görülür. Kıbrıs elverişli iklim şartları nedeniyle, yerleşmek içinde ideal konumdadır. Yeşil Adam Doğa Emlak Ofisi, KKTC’ye yerleşmeyi düşünenler için, her bütçeye uygun konut imkanı sunar.


Kıbrıs İklim Şartlarının Yaşama Etkileri

Kıbrıs’ın elverişli iklim şartları nedeniyle yılın dört mevsimi tatil olanakları sunar. Kıbrıs’ta yılın 300 günü deniz imkanlarından faydalanama olanağı bulunur. Turizme elverişli konumda bulunan KKTC, yakın zamanda turizme yönelik büyük yatırımlar yapmış ve tatil cazibe merkezi haline gelmiştir. Bu durum aynı zamanda yabancı yatırımcıların da adaya ilgisin arttırmış olup, birçok yabancı yatırımcı adanın imkanlarından faydalanmak için yatırımlar gerçekleştirmiştir. KKTC casinolar, barlar ve kafeler bakımından oldukça gelişmiştir.

Özellikle yaz aylarında KKTC vatandaşları ve adanın ziyaretçileri günlerinin büyük çoğunluğunu;

  • Kafelerde,

  • Barlarda,

  • Eğlence mekanlarında,

  • Plajlarda,

Geçirir. Yeşil Adam Doğa Emlak Ofisi, KKTC’de yatırım yapmak isteyen yabancılara emlak satışında en güvenilir adrestir. Bu sayede adada yerleşim sağlayan yabancılar, KKTC oturma izni ve vatandaşlık imkanlarından da faydalanma imkanına sahip olurlar.


Kıbrıs’ta Nereler Yerleşime Elverişli

Kıbrıs, Güney ve Kuzey olmak üzere ikiye ayrılmış durumda. Güney Kıbrıs’ta Rum yerleşim yerleri bulunmakta olup, ziyaret etmek isteyenler Yunanistan üzerinden vize almak durumundadır. Ayrıca Güney Kıbrıs’ta yerleşmek ve oturum izni almak oldukça zordur. Adanın kuzeyi Türk yerleşim yeri olup, bağımsız KKTC sınırları içerisinde yer alır.

KKTC hükümeti adaya 500 bin Euro yatırım yapan yabancılara oturma izni verir. Ayrıca 2 milyon yatırım yapan yabancılar KKTC vatandaşlık hakkına sahip olurlar. KKTC gerek iklim şartları, gerekse hükümet kararlarına göre daha elverişli konumdadır. Yabancılar, Yeşil Adam Doğa Emlak Ofisi sayesinde yatırımcılarını kolayca gerçekleştirerek, KKTC imkanlarından faydalanabilirler.


Kıbrıs En Fazla Kaç Derece?
Kıbrıs En Fazla Kaç Derece?

Kıbrıs’ın En Sıcak Yerleşim

Yeri KKTC’de birbirinden güzel yerleşim yeri bulunur. KKTC’nin en sıcak yerleşim yeri Girne olup, Akdeniz kıyı şeridinde yer alır. Girne’de yılın 300 günü güneş etkili olup, deniz suyu sıcaklığı 16 santigrat derecenin altına nadiren düşer. Yaz aylarında deniz suyu sıcaklığı ortalama 28-30 santigrat arasında değişiklik gösterir. İklim açısından bakıldığında Girne yerleşim için en uygun ortamı sağlar. Yeşil Adam Doğa Emlak Ofisi Girne’den konut alacaklar için, birbirinden güzel Girne evlerini satışa sunmaktadır.


Kıbrıs İkliminin Deniz Sıcaklığına Etkisi

KKTC’de her mevsim tatil olanağı bulunur. Kış aylarının ılık az yağışlı olması, yaz aylarının bol güneşli ve sıcak oluşu, tatilciler için ideal ortamlar sunar. Kıbrıs’ın iklim şartları deniz imkanlarından da maksimum oranda faydalanmaya olanak verir. Kuzey Kıbrıs’ta ortalama deniz sıcaklığı 20-22 santigrat dereceye kadar ulaşır.

Kuzey Kıbrıs’ın deniz imkanlarından daha fazla faydalanmak isteyenler, Yeşil Adam Doğa Emlak Ofisi fiyat avantajlarından faydalanarak, daha uzun süreli tatil keyfini yaşayabilirler. KKTC, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına konut alımlarında kolaylık sağlamaktadır. T.C vatandaşları, KKTC sınırları içerisinde bir ev alma hakkına sahiptir. Evli olanların eşleri de bir ev alabilir.


Kıbrıs En Fazla Kaç Derece?
Kıbrıs En Fazla Kaç Derece?

Kıbrıs’ın Sıcak ve Hareketli Şehri Neresi?

Kuzey Kıbrıs’ın genelinde Akdeniz orta kuşak iklimi görülür. Sahil şeridinde sıcaklıklar biraz daha artış gösterirken, iç kesimlerde özellikle kış aylarında nadiren de olsa don olayları görülebilir. Sakin ortamları sevenler için Lefkoşa daha sakin ve sessiz ortamlara ev sahipliği yapar. Adanın en sıcak bölgeleri arasında yer alan Girne, aynı zamanda turizm açısından oldukça hareketlidir. Birçok eğlence mekanı bulunur.

Gazimağusa öğrenci yoğunluğuna sahip yerleşim yerleri arasındadır. Yeşil Adam Doğa Emlak Ofisi, KKTC’de yatırımlarını gerçekleştirmek ve konut alarak adanın eğlence mekanlarından maksimum düzeyde faydalanmak isteyenlere, Kıbrıs’ın en güzel konumlarında bulunan konutları, fiyat avantajları ile satışa sunmuştur. Yeşil Adam Doğa Emlak Ofisi avantajlarından faydalanmak isteyen ziyaretçiler, emlak ofisinin web sayfasını ziyaret edebilirler.
İlgili Yazılar

Hepsini Gör

CommentsOfis Adres

Maldives Homes, Bahçeli, Girne / Kuzey Kıbrıs


İletişim Adres

Logo 1.png
bottom of page