top of page
  • Whatsapp
  • Instagram
  • YouTube
  • Facebook
  • Yazarın fotoğrafıYiğit Alp Okyaylı

Kıbrıs Çok Pahalı Mı?


Kıbrıs Çok Pahalı Mı?
Kıbrıs Çok Pahalı Mı?

Adada yaşayanları sakin ve huzurludur. Bu nedenle günlük hayatta stres yoktur. Yaşam kalitesi oldukça yüksektir. Hayat biraz yavaş ilerliyor. Çok kalabalık ve gürültülü değil. İnsanlar hoşgörülüdür. Suç oranı çok düşük. Rekreasyon kulüplerinde özgürce ve rahat bir şekilde eğlenmek mümkündür. Adanın liman bölgesi biraz daha hareketli. Daha sessiz alanlar da var. Alternatif yaşam seçenekleri yaşam tarzı bazında değerlendirilebilir.


Kıbrıs'ta Yemek Fiyatları

Yemek yemek temel ihtiyaçlarımızdan biridir. Bu nedenle Kıbrıs'ta yemek bu konuda bilgi almak isteyenlerin en önemli giderlerinden biridir. Kuzey Kıbrıs her ne kadar tarım ve hayvancılıkla buluşsa da bir ada ülkesi olduğu için farklı ülkelerden bazı yiyecekler ithal ediyor. Yurt dışından ithal edilen gıdaların fiyatları yüksektir. Aynı zamanda sebze, meyve, et ve süt ürünleri fiyatları diğer ülkelere göre pahalı değildir.


Kıbrıs Ulaşım Maliyetleri
Kıbrıs Ulaşım Maliyetleri

Kıbrıs Ulaşım Maliyetleri

Kıbrıs çok pahalı mı? Kıbrıs'ta şehir içi ulaşımda genellikle taksiler kullanılmaktadır. Bu taksiler konforlu ve hızlı ulaşım imkanı sunarken birçok Avrupa ülkesindeki taksi fiyatlarına göre ucuzdur. Kıbrıs'ta yaşayanlar genellikle ulaşım için özel araç kullanmayı tercih ediyor.


Kıbrıs'ta Kiralama Fiyatları

Kuzey Kıbrıs küçük olmasına rağmen 120 binden fazla öğrencisi olan büyük bir eğitim adasıdır. Yılın 9 ayı tatil imkânı sunan ve yıl boyunca bir milyonu aşkın ziyaretçisi olan bu otel, ev veya villa kiralama gibi seçenekleri değerlendiriyor.


Kıbrıs'ta Daire Fiyatları

Kıbrıs'ta daire fiyatları, aynı konaklamayı sunan ülkelere göre oldukça uygundur. Yabancı yatırımcılar genellikle 8-12 yılda yatırımı geri döndürmesi ve daire fiyatlarının ucuz olması nedeniyle tercih etmektedir.


Vize

Avrupa Birliği, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Meksika, Japonya, İsviçre, Norveç, İsrail, Pakistan, Azerbaycan, Avustralya ve Yeni Zelanda vatandaşı, havalimanına varışta vize alıyor. Diğer ülkelerin vatandaşları bir elçilik veya temsilcilik ofisinde vize başvurusunda bulunabilirler. KKTC gayrimenkul yatırım fırsatları, son dönemde Kıbrıs'ta gayrimenkul projelerinin çeşitlenmesi ve fiyat avantajı nedeniyle arttı. Herkesin bütçesine ve beklentilerine uygun bir ev bulabileceği Kıbrıs'ta hem oturma hem de yatırım amaçlı gayrimenkuller bulunuyor.


Komşulara Kıyasla Uygun Fiyat

Kıbrıs emlak sektörünün fiyatlarına bakıldığında, aynı kalite ve standarttaki evler Güney Kıbrıs'taki en yakın komşudan 1/3 daha ucuza alınabiliyor. Bu aynı zamanda tüm Akdeniz adaları ve Ege adaları ile Türkiye'nin güney kıyıları için de geçerlidir. Varlığı henüz siyasi olarak kabul edilmeyen KKTC'ye, gelecekte bir anlaşmaya varılacaksa Kuzey Kıbrıs'a ne kadar değer verileceğini gösteriyor.


Üniversite Öğrenci Sayısı Artıyor

KKTC, üniversiteleri aracılığıyla eğitim dünyasını kendine çekiyor. Daha sakin bir coğrafyada üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk tercihi haline gelen Kuzey Kıbrıs, yatırımcılara kısa sürede ev satın almak için değerlendirme yapma olanağı sağlıyor. Ülkenin gayrimenkul sektörü, KKTC'de okuyan bir üyesi olan aileler için birçok cazip fırsat sunuyor.


Tatil Cenneti

Artan otel yatırımlarıyla canlanan KKTC turizm sektörü, geniş kumsalları, güzel iklimi ve masmavi denizi ile bir kez daha turistlerin gözdesidir. Tüm dünyada olduğu gibi turizm sektörünün canlanması konut piyasasındaki hareketliliği artırmaktadır.


Konut, Dövize Yatırımın Alternatifi
Konut, Dövize Yatırımın Alternatifi

Konut, Dövize Yatırımın Alternatifi

Özellikle Türk yatırımcılar için ağırlıklı olarak İngiliz Sterlini'ne dayalı olan Kıbrıs emlak piyasası iyi bir seçimdir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları birikimlerini TL veya döviz mevduatlarında tutarlar. Kuzey Kıbrıs'ta ev almak, yatırım getirisi sunduğu için her ikisi için de bir seçenek olabilir.


Yaşam Kalitesi

Son zamanlarda şikayetler biraz artsa da Kuzey Kıbrıs'ta yaşam hem çok huzurlu hem de güvenli. Günümüzün büyük şehirlerindeki stresli yaşamın sürekli tetikte olmasına rağmen, KKTC'nin büyük şehirleri hala güvenli bir yaşam atmosferine sahiptir. Çocuklarınız için endişelenmediğiniz ve malınızın risk altında olmadığı KKTC, özellikle ailelerin hayatları için çok güvenlidir.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

CommentsOfis Adres

Maldives Homes, Bahçeli, Girne / Kuzey Kıbrıs


İletişim Adres

Logo 1.png
bottom of page