top of page
  • Whatsapp
  • Instagram
  • YouTube
  • Facebook
  • Yazarın fotoğrafıYiğit Alp Okyaylı

Kasım'da Kıbrıs Turları


Kasım'da Kıbrıs Turları
Kasım'da Kıbrıs Turları

Türkiye üzerinden yavru vatana yapılan toplu geziler hemen her mevsim düzenlenmekle beraber Kasım'da Kıbrıs turları ile pek çok yeri keşfedebilmek mümkün olur. Akdeniz'in güzeller güzeli bir adası olan Kıbrıs'a yapılan turlar sayesinde bölgede ev alma imkanı da gerçekleştirilebilir. Oturum izninin kolaylığı açısından birçok Türk vatandaşı Kıbrıs'ta ev almak için tur şeklindeki organizasyonları da tercih eder.

Tarihi zenginlikleri ile yılın her mevsimi ayrı bir güzelliğe sahip olan Kıbrıs, Kasım ayında da çeşitli tur firmaları doğrultusunda tercih edilebilir tatil alanlarından birisi olarak bilinir. Hareketli gece yaşantısı ve eğlence anlayışı ile Kıbrıs turları kapsamında eğlencenin doruğuna çıkabilmek mümkün olur.

Kıbrıs'ı Turlarını Tanıyalım

Kıbrıs'a düzenlenen turları kapsamında bölgenin en lüks otellerinde adeta bir sarayda kalıyormuş gibi lükse doyabilmek mümkündür. Kıbrıs bölgesinin en fazla turist çeken bölgeleri arasında yer alan Lefkoşa, Magosa ve Girne doğrultusunda turlara katılarak bölge hakkında bilgi sahibi olunabilir. Akdeniz'in ortasında yer alan bir ada olarak konforlu otellerin, gece hayatının, casinoların ve eğlencenin tadını çıkarmak için Kıbrıs turları yılın her mevsimi düzenlenir.

Ev almak gibi farklı amaçlar için de Kıbrıs bölgesine çeşitli turlar düzenlendiğini bilinen bir gerçektir. Kıbrıs vatandaşı olmayan her bir kişinin sadece bir ev alma hakkı bulunmakla birlikte, Türk vatandaşları kolaylıkla oturum izni alabildikleri için bu turlar kapsamında hem bölgeyi keşfetmek hem de evleri araştırmak açısından avantaja sahip olurlar.


Kıbrıs Turlarında Gezilecek Yerler
Kıbrıs Turlarında Gezilecek Yerler

Kasım Kıbrıs Turlarında Gezilecek Yerler

Kıbrıs bölgesine düzenlenen turlar kapsamında tura katılan kişilerin gezecekleri yerler bir rehber planına göre belirlenir. Kıbrıs'ın en güzel bölgelerinden birisi olan ve Lefkoşa'da yer alan Surlariçi görülmesi gereken yerler içerisinde bulunur. Bu nedenle Kıbrıs turu ile bölgeye ikamet eden kafilenin gezdikleri yerler arasındadır.

Yine Lefkoşa semtinde yer alan tarihi Büyükhan gezilecek yerler listesinde kendisine yer bulur. Geçmiş zamanlara bir katedral olarak görev yapmış olan ve daha sonrasında camiye çevrilen Selimiye Camii de Kıbrıs'ta gezilecek yerler arasında bulunur.

Kasımda Kıbrıs Turlarının Avantajları

Türkiye'den Kıbrıs bölgesinde birçok tur düzenlenmekle beraber ev alma maksadı ile bölgeyi ziyaret etmek isteyen bir çok kişiden söz edebilmek de mümkündür. Kıbrıs'ta ev almak oldukça kolay bir işlemdir. Kıbrıs vatandaşı olmayan kişilerin bir ev alma hakkı bulunmakla beraber, Türk Cumhuriyeti olarak geçtiğinden ötürü Türk vatandaşların bölge içerisinde oturum izni alma işlemleri de kolaylıkla halledilir.

Kıbrıs turlarının avantajları tura katılan kişilerin bölgede yer alan mekanları, tarihi yerleri, eğlence hayatını ve yaşanabilir bir çok etmeni kendi gözleri ile görebilmeleri açısından önemlidir. Kıbrıs turları kapsamında bir çok tur şirketi bölgede yer alan tarihi güzellikleri gezdirir ve tur süresi boyunca kişilerin eğlenmeleri sağlanır.


Kıbrıs Tur Fiyatları
Kıbrıs Tur Fiyatları

Kasım Kıbrıs Tur Fiyatları

Türkiye'den Kıbrıs bölgesine yapılan turlar şirketlerin kendi belirledikleri fiyatlar kapsamında gezilecek yerlere göre değişkenlik gösterir. Kıbrıs tur fiyatları için tur şirketleri ile irtibata geçilerek tura dahil olan ve olmayan hizmetler bakımından detaylı bilgi almak gerekir. Kıbrıs tur fiyatları kapsamında kimi şirketler bazı dönemlerde kampanyalar düzenleyerek uygun fiyatlı hizmet sağlarlar.

Bu gibi kampanyalar takip edilerek Kıbrıs'a tur aracılığıyla ulaşabilmek mümkün olur. Kıbrıs bölgesine gidecek olan kişilerin yanlarında bulundurmaları gereken evraklar tur rehberi tarafından bilgilendirme kapsamında kişilere ibraz edilir. Kıbrıs turları bölgenin keşfi açısından oldukça verimli geçer. Yılın her mevsimi ayrı bir güzelliğe sahip olan Kıbrıs, Türkiye'den birçok tur kafilesini ağırlayarak eğlenceli vakit geçirmelerine olanak sağlar.
İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Mersin'den Feribotla Kıbrıs Kaç Saat?

Kıbrıs bir ada ülkesi olduğu için hava ve deniz araçları (mersinden feribot) ile ulaşım sağlanabilir. Feribotla Kıbrıs'a kaç saatte gideriz.

CommentsOfis Adres

Maldives Homes, Bahçeli, Girne / Kuzey Kıbrıs


İletişim Adres

Logo 1.png
bottom of page