top of page
 • Whatsapp
 • Instagram
 • YouTube
 • Facebook
 • Yazarın fotoğrafıYiğit Alp Okyaylı

Kasım'da Kıbrıs Tatili


Kasım'da Kıbrıs Tatili
Kasım'da Kıbrıs Tatili

Tatil planını kasım ayına erteleyen için, Kasım’da Kıbrıs tatili güzel bir seçenektir. Yaz aylarında yoğun ilgi gören Kıbrıs, bulunduğu konum itibari ile çok sıcak olmaktadır. Fazla sıcaktan hoşlanmayan, aynı zamanda tatil keyfi yaşamak isteyenler için, Kıbrıs kasım ayında da tatil imkanı sunar. Kasım ayında Kıbrıs ortalama 20 santigrat derecedir.

Bu da daha fazla gezebilme ve doğal güzelliklerden daha fazla faydalanma imkanı sunar. Kasım ayında Kıbrıs’ta denize girmek çokta mümkün olmazken, eğlence mekanlarının ve konaklama tesislerinin kasım ayına özel konsept oluşturmaları, tatilcilerin adaya olan ilgisini artırır.

Kasım’da Kıbrıs’ta Gezilebilecek Tarihi Yerler Arabahmat Mahallesi

Kasım ayında Kıbrıs’ta tatil imkanı bulan ziyaretçiler, yaz aylarında sıcaktan gezemediği birçok tarihi mekanı, yakından görme imkanına sahiptirler. Tatilciler tarihi milattan öncesine dayanan Lefkoşa’da yer alan surları ve koruma altına alınan Arabahmet Mahallesinin tarihi dokusu içerisinde gezinebilir, el işlemesi ürünlerin üretimini yerinde görüp satın alabilir.

Arabahmet Mahallesi aynı zamanda birçok festivale ev sahipliği yapar. Tatilciler bölgede yer alan cafelerde kahve eşliğinde nargile keyfine varabilir. Lefkoşa’nın tarihi dokusu içinde yer alan, 1572 yılında yapıldığı tahmin edilen Osmanlı eseri Büyük Han’da görülmeye değer yerlerdendir. Lefkoşa’da görülmeye değer bir diğer yapıda, daha önce katedral olarak kullanılan, Osmanlı döneminde iki minare eklenerek camiye çevrilmiş olan gotik tarza sahip Selimiye Camii’dir.

Kıbrıs harekatından önce adada bulunan Türkler’ in gördüğü zulmü sergileyen Barbarlık Müzesi de Lefkoşa'da görülmeye değer yerlerdendir. Tatil rotasını Girne’ye çeviren ziyaretçiler, tarihi Girne Kalesi’ni, Karacaoğlanoğlu Müzesi ve Şehitliği’ni, tarihi Mavi Köşkü gezme ve görme imkanına sahiptir.

Tatilciler tarihi Girne Yat Limanı çevresinde birçok tarihi kalıntıyı görme ve liman içerisinde bulunan restoranlarda Akdeniz mutfağını yansıtan ürünlerin lezzetine varma imkanı bulurlar. Girne’de görülmeye değer yerler arasında, 15. Yüzyıldan kalma Bellapaıs Manastırı’da yer almaktadır. Gotik tarzında yapılan manastır aynı zamanda festivallere de ev sahipliği yapmaktadır. Güzelyurt’ta bulunan Doğa ve Arkeoloji Müzesi, Aziz Mama Kilisesi görülmeye değer yerlerdendir.


Kasım’da Kıbrıs’ta Gezilebilecek Tarihi Yerler
Kasım’da Kıbrıs’ta Gezilebilecek Tarihi Yerler

Kasım’da Kıbrıs Eğlence Mekanları

Kıbrıs’ta yaz aylarında olduğu kadar, Kasım ayında da eğlence mekanları oldukça yoğun ilgi görür. Kıbrıs’ta gece kulüpleri üst seviyede müzik, dans keyfi her zaman ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görür. Bu yönden Lefkoşa oldukça fazla mekan imkanı sunar.

Kuzey Kıbrıs’ta;

 • Lipstick Night Club

 • İmparator Night Club

 • Hanedan Night Club

Eğlence mekanları, yoğun ilgi gören ünlü mekanlardan bazılarıdır.

Kasım’da Kıbrıs Konaklama

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan Bafra, Kasım'da da konaklama imkanları gelişmiş tatil beldeleri arasında yer alır.

Bafra’da;

 • Nuhun Gemisi

 • Concorde Luxury,

 • Limak Cyprus,

 • Kaya Artemis,

İsimli işletmeler ziyaretçilerine konaklama imkanı yanında, eğlence mekanları, restoranları, cilt bakım üniteleri, spa, sauna hizmetleri yanında, casino hizmetleri de sunar. Yerli ve yabancı birçok ziyaretçi, Bafra’da bulunan eğlence mekanlarına yoğun ilgi gösterir.


Kasım’da Kıbrıs Eğlence Mekanları
Kasım’da Kıbrıs Eğlence Mekanları

Kasım’da Kıbrıs Tatil Fiyatları

Kasım ayında Kıbrıs'ta tatil planı yapacak ziyaretçilerin, avantajlı kış fiyatlarından fayda sağlaması için, konaklama tesislerinde önceden rezervasyon yaptırmasında fayda vardır. Yaz aylarına göre kış aylarında konaklama fiyatları daha makul düzeyde olup, tatilciler bu sayede adanın doğal güzelliklerini gezme ve eğlence mekanlarında doyasıya eğlenme imkanı bulurlar.

Adada bulunan tatil köyleri ve turistik otellerin kış konseptine uygun imkanları bulunmaktadır. Yaz aylarına göre yoğunluk fazla görülmediği için, Kasım ayında daha sakin ve sessiz tatil yapma imkanı bulunmaktadır. Kasım ayında tatilcileri kendine çekmek isteyen turizm işletmeleri, her şey dahil avantajlı tatil paketleri sunar.İlgili Yazılar

Hepsini Gör

CommentsOfis Adres

Maldives Homes, Bahçeli, Girne / Kuzey Kıbrıs


İletişim Adres

Logo 1.png
bottom of page