top of page
  • Whatsapp
  • Instagram
  • YouTube
  • Facebook
  • Yazarın fotoğrafıYiğit Alp Okyaylı

İstanbul Kıbrıs Uçakla Kaç Saat?İstanbul ülkemizden birçok şehre ve ülkeye uçuş seferlerinin düzenlendiği hava sahalarına sahiptir. Zaman zaman ülkeler arası seyahat ederken tek uçuş seferi İstanbul'dan düzenlenebilir. Bunun için bulunduğunuz şehirde hava alanı olsa da öncelikle İstanbul2a gelmeniz gerekir.

Ülkeler arası tek uçuş seferinin İstanbul'dan olduğu yerlerden birisi de Kıbrıs'tır. Son dönemlerde tüm dünyada meydana gelen korona virüs salgınından sonra birçok ülkeye giriş ve çıkışlar kapatılmış daha sonrasında ise uçuş azlığından dolayı farklı şehirlerin havaalanlarından yapılan uçuşlar iptal edilmiştir. Ülkemizden Kıbrıs'a uçak ile seyahat etmek isteyen kişiler ise sadece İstanbul Havalimanını kullanmak zorundadır. Peki, havaalanına girmeden önce nelere dikkat etmek gerekir, İstanbul Kıbrıs uçakla kaç saat?Kıbrıs' Uçakla Yolculuk

Kıbrıs'a gitmek için uçak yolculuğu en çok tercih edilen ulaşım yöntemidir. İstanbul Havalimanına giderek daha önceden ayırtmış olduğunuz bilet ile yaklaşık olarak 1 saat 33 dakika sonra Kıbrıs'a varmış olursunuz. Uçak yolculuğu sırasında geç uçuş veya türbülans gibi olaylardan dolayı bu süre nadiren de olsa 2 saati bulabilir.

Kıbrıs'a çok sık uçak seferleri düzenlenmediğinden dolayı bilet fiyatları genel olarak pahalıdır. Bundan dolayı uçak ile yapacağınız seyahatlerden önce mümkün olduğu kadar erken bir zaman diliminde bilet almak sizin için daha avantajlı olacaktır. Uzun zaman yolculuk yapmak istemeyen kişiler için uçak yolculuğu yapmak en doğru seçenek olacaktır.

Kıbrıs'a Hangi Hava Yolları Gidiyor?

Kıbrıs'a sefer düzenleyen birçok hava yolu firması vardır. Bu hava yolu firmalarının internet siteleri üzerinden düzenlediği sefer saatlerini, sadece gidiş, sadece geliş veya gidiş geliş ücretlerini görebilir, sistem üzerinden bilgilerinizi online olarak girerek rezervasyon oluşturabilirsiniz.

Kıbrıs yolculukları esnasında en çok tercih edilen hava yolları;

  • Pegasus,

  • Anadolu Jet,

  • Türk Hava Yolları'dır.

Her bir hava yolu firmasının sunduğu fiyatlar birbirinden farklıdır. Ancak erken bilet ayırtma yaptığınız durumlarda birçoğunun uygun fiyatlarını yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda her birinin ulaşım saatleri de farklılık gösterebilir. Bazı hava yolu firmaları 1 saat 30 dakika içerisinde Kıbrıs'a iniş yapabilirken, bazı hava yolu firmaları 2 saat içerisinde iniş yapabilir. Genel olarak aralarında en fazla 30 dakika ya da 40 dakika arasında bir zaman dilimi farklılığı söz konusudur.


İstanbul Kıbrıs Arası Yaklaşık Uçak Fiyatları

İstanbul'dan Kıbrıs'a seyahat edecek kişilerin seçtiği hava yolu firmasına bağlı olarak fiyatlar birbirinden farklıdır. Bu farklılıklar seyahat sırasında sunulan ikramlara, aktarmalı veya aktarmasız yolcu olmanıza veya VIP uçuş isteyip istememenize bağlı olarak da değişiklik gösterebilir. Genel olarak İstanbul'dan Kıbrıs'a standart yolcu olarak seyahat yapacak kişiler tercih ettiği hava yoluna bağlı olarak 750 lira 3500 lira arasında ödeme yapabilir. Bu fiyat aralıklarında artış söz konusu olabilir ancak düşüş söz konusu olması nadirdir.Kıbrıs'a Uçakla Seyahat Ederken Neler Gerekir?

Kıbrıs'a gerek hava yolu gerek deniz yolu gerekse karayolu üzerinden yapacağınız tüm seyahatlerinizde pasaportunuz olması gerekir. Sınırlardan geçiş esnasında Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Belgesi ve kişilerin kendi adına düzenlene geçerli pasaportlarının kontrolleri yapılır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 günü geçmeyecek olan ziyaretleri esnasında vizeden muaf olarak kabul edilir. Ancak 90 günü aşacak olan ziyaretler esnasında vize başvurusu yapmak zorunludur. Bu gibi durumlarda Kıbrıs'ta uzun süre bulunma nedeninize bağlı olarak ülkemizde bulunan Kıbrıs Cumhuriyeti Konsolosluklarına bizzat başvuru yapmak, talep edilen belgeleri eksiksiz olarak teslim etmek ve onaylanmasını beklemek gerekir.

103 görüntüleme

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Kıbrıs Adası Nasıl Oluştu?

Elimizdeki bilimsel verilere dayanarak Kıbrıs adası nasıl oluştu? Konusu ada hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler ve adadan ev almak...

CommentsOfis Adres

Maldives Homes, Bahçeli, Girne / Kuzey Kıbrıs


İletişim Adres

Logo 1.png
bottom of page