top of page
 • Whatsapp
 • Instagram
 • YouTube
 • Facebook
 • Yazarın fotoğrafıYiğit Alp Okyaylı

Ev Yatırımı İçin Alanya Mı? Kıbrıs Mı?


Ev Yatırımı İçin Alanya Mı? Kıbrıs Mı?
Ev Yatırımı İçin Alanya Mı? Kıbrıs Mı?

Asıl konumuz olan ev yatırımı için Alanya mı? Kıbrıs mı? sorusunun aslen cevabını konu aldığımızda Alanya ilçesini göz önünde bulundurarak birçok turisti ev sahipliği yapan popüler bir ilçe olarak biliniyor. Bu yüzden yatırımcıların da ilgi odağı olduğu bir yer olan Alanya ilçesi oldukça misafir perver bir yerdir.

Özellikle yerli yaşam sürenlerin dışında çok fazla turistin tatil ve konaklama için tercihlerinin yoğun gösterdiği bir kesim olmayı bırakmıyor. En çok yaz aylarında hareketli olan bir yer olsa da ilk bahar ve son bahar aylarında da yaz mevsimi gibi hareketlidir. Bunun sebebi ise ikliminin yumuşak geçişli olmasıdır.

Dolayısıyla birçok yabancı turist Alanya'nın güzelliğine hayran kalır. Yalnız bu konu ile ilgili yabancıların ve turistlerin dışında Alanya'da yaşam sürenlerin de en fazla arsa satın aldığı yerlerin başında Alanya ilçesi gelmektedir. Bu işlerinizde siz güvenilir hizmet sunar.


Ev Yatırımı İçin Alanya Neden Tercih Edilir?

Antalya ilçesine bağlı olan Alanya ilçesi iklim şartları ve koşulları nedeniyle rövanşını hiç bırakmayan bir kesimdir. Bu yüzden ev yatırımı için Alanya neden tercih edilir? sorusunun cevabı çok basittir. Alanya ilçesi oldukça misafir perver bir yer olduğu için gelen konukların turistlerin ve tatilcilerin memnun kaldığı sınırlı yerlerin arasındadır.


Ev Yatırımı İçin Alanya Mı? Kıbrıs Mı?
Ev Yatırımı İçin Alanya Mı? Kıbrıs Mı?

Alanya'nın Güzellikleri

Alanya ilçesi oldukça güzel bir yer olmanın dışında birçok gezme alanı yeri bulunur. Bu yerlerin yani Alanya'nın güzellikleri maddeler halinde şu şekildedir;

 • Alanya kalesi

 • Tatil beldeleri

 • İklim ve hava koşullarının yumuşak olması

 • İlinin ve ilçelerinin birer tatil yeri olması

 • Tarihi yerleri

 • Eskiden kalma yapıları

 • Denize ulaşım kolaylığı

Gibi birçok yerin olmasıdır. Bunun dışında Antalya'nın birçok ilçesine giderek birbirinden güzel yerleri görmek kolaydır. Neredeyse bütün ilçesinde ve Antalya'nın kendiside dahil olmak üzere cennetten bir köşe olup binbir güzelliğe ev sahipliği ediyor. Kolay koşullarda tüm bölgeleri ve yerleri gezebilirsiniz.


Alanya'nın Yaşam Koşulları

Antalya'ya bağlı olan Alanya'nın yaşam koşulları çoğu insan için çok iyidir. Bunun sebebi ikliminin sıcak olması ve denizin olmasıdır. Birçok oteller, villalar, pansiyonlar ve tatil beldelerinin bulunmasıdır. Çoğu büyük şehirlerin pahalı olmasının yanı sıra her bütçeye uyum sağlayan bir yerdir. Kışı çok hafif geçer ve turistler için kış ayı bahar gibidir. Alanya ilçesinde ziyaret edebileceğiniz birçok yer bulunuyor olması ile en çok ihtişam sahibi Alanya kalesidir.


Alanya'dan Neden Ev Yatırımı Yapılır?

Her bakımdan zengin bir yer olan Alanya ilçesi uluslar arası rehavet gösteren bir kesimdir. Dolayısıyla en fazla tercih gösteren bir yer olan Alanya ev yatırımı yapmak için ideal bir alandır. Asla zarar etmeyeceğiniz ve hatta kar edeceğiniz bir ilçe olmakla ister oturmak için ister kiraya vermek için yatırım yaptığınız evi kullanabilirsiniz. Çok kısa bir zaman içerinde ödemiş olduğunuz parayı geri kazanmayı elde etmiş olursunuz. İşte bu sebepten ötürü Alanya'dan neden ev yatırımı yapılır? sorunun en kısa ve öz cevabı budur.


Kıbrıs'a Yatırım Yapmak Mantıklı Mı?

Bir farklı konumuz olan yer ise Kıbrıs'a yatırım yapmak mantıklı mı? sorusu sorulduğunda ilgilenen veya bu konu hakkında merak edenler için ev fiyatları oldukça uygun olmasıyla sağlamış olduğu imkanların büyük olması ile Kıbrıs'a yatırım yapmak yada almak fazlasıyla değerli bir yatırım olur.

Akdeniz bölgesinin en çok tercihi olan sirkülasyonlarından bir diğeri ise Kıbrıs ilçesine gelmekte olan ya da ziyaret amaçlı gelen tatilciler ve turistler için harika bir yer olmaktan çıkmıyor. İlk olarak Lefkoşa ve Girne sıkça tercih edilen yerlerin en başında geliyor. Yaz aylarında gerek yabancı turistlerin, gerek de yerli yaşam süren kişilerin öncelik duraklarından biri olan Kıbrıs doğasına ile birlikte ada açısından özlemle ilgilenenler için biçilmiş bir kaftandır.

Ayrıca sosyo ekonomik bakımından yüksek oranla genç bir nüfusa ev sahibi olan Kıbrıs, emlak piyasasında ise gelişmelere çoğunlukla paralel yatırımcılara büyük ölçüde cazip fiyat sunuyor olmasıdır. Yıllar öncesi 3 yıldan bu zamana olan konut projeleri her zamankinden büyük ilgi görmeyi sürdürmekle birlikte Kıbrıs'a yatırım yapmanın fayda ve avantajları oldukça fazla kişinin merak etmek dışında çok ilgi konusu olmaya devam etmesidir.


Kıbrıs'ta Ev Almak Neden Karlı?

Konu aslında net ve açıktır. Bu sebepler için ilk önce sorulan soruların en başında bulunan Kıbrıs'ta ev almak neden karlı? Sorusunun asıl cevabı şudur;

 • Kıbrıs'ın imar yasasında meydana gelen ve değişiklik gösteren Girne ilçesinde yer alan emlak planlarının çoğu artış göstermektedir.

 • Tüm bütçeye uygun bulabileceğiniz KKTC, şahıslara hoşgörülü bir yaşam tarzı imkanları sunmayla birlikte benimsemeyi de sağlamış oluyor. Ayrıca zengin bir yaşam arayanlara da sunuyor.

 • Fevkalade olan plajları ile sessiz ve sakin doğasıyla beraber bütün dikkatleri üzerine toplayan Kıbrıs, taşınmaz mal açısından olan yatırımları ve kendisinden oldukça bahsettiriyor olmasıdır.

Kıbrıs'ın Girne ilçesi plan, proje ve inşaat konusunda en uygun olan alanlar arasında ilk sıralara çıkıyor.


Ev Yatırımı İçin Alanya Mı? Kıbrıs Mı?
Ev Yatırımı İçin Alanya Mı? Kıbrıs Mı?

Yüksek Gelir Kaynağı

Alanya ve Kıbrıs illeri yüksek gelir kaynağı sağlayan iki bölgelerdir. Dolayısıyla bakıldığı zaman bir birinden çok farklı olan iki yerinde gelir kaynağı yüksek olan kesimler olmasıdır. Bundan dolayı Alanya ve Kıbrıs'tan yatırım yapmak, ev almak ve arsa almak veya ev almak size fazlası ile yüksek gelir kaynağı sağlar.


Kıbrıs Emlak Süresi

Emlak bakımından aktif ve yoğun olarak geçen bir bölgedir. Kıbrıs emlak zamanı arsanın, evin veya dairenin bulunduğu merkezi konumlarına bağlı bir şekilde aktiflik bakımından değişiklik göstermektedir. Bu sebepten merkezi konumlarda olan yerlerin daha hızlı süreç değerlendirme bulunuyor olmasıdır. Bunun dışında yeşil renkli adam şirketi bu konu ile alakalı bütün koşul ve hizmeti size her koşulda sağlar. Güvenilir olan bu firma profesyonel bir ekip ile beraber çalışarak en iyi hizmeti sunmayı hedeflediği gibi geçmişten bugüne kadar sunuyor olmasıdır.


Alanya Ve Kıbrıs Ev Fiyatları

​​​​İki farklı yerlere bakıldığı zaman Alanya ve Kıbrıs ev fiyatları farklılık gösterir. Bunun asıl sebebi ise yerleşim yerleri olmasıdır. Aslına bakıldığı zaman her iki bölgede Akdeniz bölgesinde yer alır.

Yalnız Alanya daha sıcak bir iklim olması ile birlikte turistin bol olduğu, tatil beldelerinin çok olması gibi birçok farklılıktan fiyat değişiklik göstermektedir. Kıbrıs ise casino ve kumarhaneler ile ünlü olan bir yer olmasının yanı dışında ülkemizde yasaklanmış olması Kıbrıs'a ziyareti arttırıyor.

Fakat buranın fiyatları da konumun değişikliğine göre fiyatlarında değişiklik göstermesidir. Ama Kıbrıs'tan ev almak Alanya ilçesine göre biraz daha az bir para gerektirmesi ile beraber Alanya'ya göre değişiklik gösterebilir. Bu iki farklı ilçe birbirlerine kardeş yerlerdir. Alanya'dan Kıbrıs'a çok kolay bir şekilde bilet alarak gidebilirsiniz.

Keza Kıbrıs'tan da Alanya için aynı durum geçerlidir. İklim koşullarını göz önünde bulundurursak eğer doğanın gereği ve yaşam kıyılarının birbirine pek fazla benzediğini söyleyemeyiz. Kıbrıs'ta çok soğuk bir bölge değildir. Yalnız Alanya kadar sıcak ve nemli bir hava koşullarına sahip değildir.
35 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

CommentsOfis Adres

Maldives Homes, Bahçeli, Girne / Kuzey Kıbrıs


İletişim Adres

Logo 1.png
bottom of page