top of page
  • Whatsapp
  • Instagram
  • YouTube
  • Facebook
  • Yazarın fotoğrafıYiğit Alp Okyaylı

Ev Yatırımı İçin Gürcistan Mı Kıbrıs Mı?


Ev Yatırımı İçin Gürcistan Mı Kıbrıs Mı?
Ev Yatırımı İçin Gürcistan Mı Kıbrıs Mı?

Başlıca asıl konumuz olan ev yatırımı için Gürcistan mı? Kıbrıs mı? Sorusunun asıl cevabını konu aldığımızda Gürcistan ilçesini göz önünde bulundurarak hem yabancı hem de yerli yatırımcıların öncelikli tercihi olan bir ilçedir. En fazla yaz aylarında dünya genelinin her tarafından gelmekte olan turistlerin ilgi odağı olur. Dolayısıyla birçok yabancı turist Gürcistan'ın güzelliğine hayran kalır. Bu yüzden bu konu ile ilgili yabancıların ve turistlerin en fazla arsa satın aldığı yerlerin başında Gürcistan gelmektedir.


Gürcistan Ev Yatırımı İçin Neden Tercih Edilir?

Bu olay yerli ikametgah eden ya da etmeyen turistler içinde geçerlidir. Gürcistan yatırımcısını hiçbir zaman yarı yolda bırakmadığı gibi perişan etmez. Birçok yeni yapılan ve yapılacak otellerle, alışveriş merkezleri ve tesisleri ile sürekli gelişir. Bir yere gitmek istediğinizde ulaşım imkanları oldukça iyidir. Karadan, havadan ve denizden ulaşımı kolaydır. Hem özel sektörün hem de kamunun yepyeni güncel olan projeleri ile beraber kalkındırma ya çalıştığı bir ilçedir.


Gürcistan'ın Yaşam Koşulları

Ülkemizin Kuzeydoğu kısmının komşusu olan Gürcistan, Karadeniz bölgesinde yer alır. Asıl konumuz olan Gürcistan'ın yaşam koşulları ve yaşam tarzları ise uygun fiyatlar ile birlikte Gürcistan'da İkametgah izni alma imkanı ve Gürcistan'da gayrimenkul açıdan satın alma işlemi cazip kılmaktadır. Yasaları bakımından Gürcistan'da yüz bin Amerikan doları ve bunun daha fazlası taşınmaza sahip olursa kısa süreli olarak kısa zamanlı oturum izni verilmektedir. Gürcistan'da kullanılmakta olan para birimi ise GEL yani Gürcistan Larisi'dir. Gürcistan şahane güzellikleri ile beraber kartpostallar dan sergilenmekte olan güzellikleriyle harika bir güzelliğe sahip olup ayrıca yeşil ile mavinin bir araya geldiği cennetten farkı olmayan coğrafya kesimdir.


Gürcistan'dan Neden Ev Yatırımı Yapılır?

Uluslararası bakımından zenginliği sayesinde Gürcistan'a yatırımcılar için kesinlikle zarar ettirmeyecek olan bir ildir. Kıbrıs'ta yatırım yapmanın ise değişik ayrıcalıkları mevcut olup daha çok Türklerin dışında yabancılara yani turistler içinde ilgi odağı olması ile en çok turistlerin yatırımda bulunduğu bir yer olan Kıbrıs ilinin Gürcistan ilinin dışında birçok farklı özellikleri mevcuttur. Bu konuda size iyi bir güvence sağlaması dışında iyi bir gelir kaynağı sağlayacak olan yeşil renkli adam firması bütün işlerinizi kolaylaştırmak için yardımcı olacaktır. İşte Gürcistan'dan neden ev yatırımı yapılır? sorusunun cevabı bunlardır.


Ev Yatırımı İçin Gürcistan Mı Kıbrıs Mı?
Ev Yatırımı İçin Gürcistan Mı Kıbrıs Mı?

Gürcistan'ı Ayrıcalıklı Yapan Özellikler Nelerdir?

Öncelikle Gürcistan ilinin beş tane popüler şehri bulunur. Bu şehirler Batum, Gori, Tiflis, Rustavi, Kutaisi'dir. M.Ö. yedinci yüzyılda kurulmuş olan Gürcistan krallığı ile birlikte dünyada varlığını başlatan Gürcistan tarih boyunca Osmanlı, İran, Moğollar ve Rusya arasında birçok çekişmelere ev sahipliği etmiş olup bin sekiz yüz bir senesinde Rusya'nın egemenliği bünyesine girmiştir. Ondan sonra yirmi sekiz Nisan 1991'de ise kalıcı bir şekilde bağımsızlığını ilan eden Gürcistan halkı şuan yarı başkanlık durumu ile yönetmekte olup üniter ve demokratik bir cumhuriyettir. Tarih açısından geniş zenginliği olmakla beraber yeşilliği ve denizi ile herkesi kendine hayran bırakır. Bu yüzden Gürcistan'ı ayrıcalıklı yapan özellikler nelerdir? sorusunun başlıca cevabı budur. Yatırım yapmak için ideal bir yer olmasıdır.


Kıbrıs'a Yatırım Yapmak Mantıklı Mı?

Bir başka konumuz olan şehir ise Kıbrıs'a yatırım yapmak mantıklı mı? diye sorulduğunda merak eden ve bu konu hakkında ilgilenenler için konut fiyatları oldukça uygun olup sağlamış olduğu imkanların yüksek olmasıyla Kıbrıs'a yatırım yapmak ve almak fazlasıyla değerli bir yatırımdır. Akdeniz bölgesinin en çok popüler olan sirkülasyonlarından biri ise Kıbrıs ilçesine gelmekte olan tatilciler ve turistler için büyüleyici bir yer olmaktan çıkmıyor.

En çok Lefkoşa ve Girne oldukça fazla tercih edilen yerlerin ilk başında geliyor. Yaz mevsiminde gerek yabancı turistlerin, gerek de yerli olan kişilerin öncelik duraklarından olan Kıbrıs doğasına ve ada açısından özlemle ilgi duyanlar için özellikle biçilmiş bir kaftandır.

Dolayısıyla sosyo ekonomik bakımından fazlasıyla genç bir nüfusa ev sahipliği etmekte olan Kıbrıs, emlak sektöründe ise gelişmelere fazlasıyla paralel yatırımcılara oldukça fazla cazip fiyat sunuyor olmasıdır. Geçmiş olan senelerde 3 yıldan bu zamana kadar konut projeleri her zamankinden çok fazla ilgi görmeyi sürdürmekle beraber Kıbrıs'a yatırım yapmanın fayda ve avantajları oldukça fazla kişinin merak etmek dışında çok ilgi konusu olmaya devam etmesidir.


Kıbrıs Girne'de Ev Almak Karlı Mı?

Kıbrıs fazlasıyla kapsamlı bir sektöre hitap etmekte olduğu için Kıbrıs Girne'de ev almak karlı mı? denildiği zaman Kıbrıs şehrinin en fazla kalabalık nüfusu olan bölgelerden bir tanesi olan Girne bölgesi, iklim ve turizm şartları nedeni ile birlikte her geçen gün daha fazla turist çekiyor olması nedenlerinden bir tanesidir. Emlak piyasası yönünden her zaman canlılığını ve aktifliğini korumakta olan bu yer, yatırım yapmak isteyenler için öncelikli bir bölge durumunda yer alır. Güncel yapılan yatırımı ile beraber daha çok önemli bir hale gelen Girne, Kıbrıs şehrinin en fazla otele sahip olan alanı olarak biliniyor.


Ev Yatırımı İçin Gürcistan Mı Kıbrıs Mı?
Ev Yatırımı İçin Gürcistan Mı Kıbrıs Mı?

Kıbrıs Alsancak'ta Ev Almak Mantıklı Mı?

Kıbrıs'ın bir başka bölgesi olan diğer yer Alsancak bölgesidir. Bu alanda yani Kıbrıs Alsancak'ta ev almak mantıklı mı? sorusunun cevabı ise Girne bölgesinin tabiri ile birlikte incisi olarak nitelendirilen Kıbrıs'ın Alsancak bölgesinde ev almayı yada kiralamayı düşünenler için en uygun bir diğer yerlerden bir başkadır.


Kıbrıs'ta Ev Almak Neden Karlı?

Bu sorunun konusu aslında açık ve nettir. Yani ilk başta sorulan soruların tamamı yer alan Kıbrıs'ta ev almak neden karlı? diye sorulan sorunun cevabı şu şekildedir;


  • Harika ötesi plajları ve sakin- sessiz olan doğası olmasıdır.

  • Kıbrıs, gayrimenkul yönünden yatırımları ile isminden fazla söz ettirmesidir.

  • ​​​​​​Girne inşaat ve de proje bakımından Kıbrıs'ta en uygun olan yerler arasından başlara çıkıyor olmasıdır.

  • İmar bakımından ise meydana gelmekte olan farklılıklar ile beraber Girne de bulunan emlak projelerinin artışı ile birlikte göstermekte olduğu hizmettir.

  • Her bütçeye uygun şekilde ev bulmanın oldukça mümkün olduğu KKTC, insanlara mütevazi bir yaşam koşulu sağlamayı ve benimsemeyi sağlarken zengin yaşantı arayanlar içinde sunuyor olmasıdır.

Kıbrıs'tan Ev Alınır Mı?

Bir bakıma Kıbrıs'tan ev alınır mı? diye sorulduğunda her zamanınızı tatil gibi geçirmek için size oldukça bütün koşullarla bu imkanı sunmakta olan etrafı denizler ile kaplı Kuzey Kıbrıs, emlak yatırımı yönünden ise oldukça büyük imkanlar ve avantajlar sağlıyor olmasıdır. Turist yönünden sayısını ve öğrenci nüfusunu her daim ve her geçen zaman bakımından arttırmakta olan Kıbrıs, her şeyin öncesinde ilk başta buna sahip olduğundan dolayı tarihi ve kültürel mirasa muhteşem güzelliklere ev sahipliği yapmakta olduğu için ev almak sizin için size çok büyük bir kazanç elde ettirecektir.

Bu yüzden Kıbrıs hem turist bakımından hem gelip ikametgah isteyenler bakımından oldukça misafirperver bir şehirdir. Sizin bu yatırımlarınız için size en büyük desteği ve hizmeti verecek olan yeşil renkli adam acentesi tüm koşullarda yanınızda olur. Bu firmaya gözünüz kapalı güvenebilirsiniz. Çünkü bu zamana kadar yapmış olduğu işleri kusursuz yapıp teslim etmiştir.


46 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

CommentsOfis Adres

Maldives Homes, Bahçeli, Girne / Kuzey Kıbrıs


İletişim Adres

Logo 1.png
bottom of page